شما اینجا هستید
اخبار استان قم » دو پست انتقال و فوق توزیع در شهرک شکوهیه و بنیاد قم به بهره‌برداری رسید

دو پست ۶۳/۲۰ کیلوولتی شهرک شکوهیه و بنیاد قم در ادامه سفر وزیر نیرو به این استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم، مدیرعامل شرکت توزیع برق قم در مراسم افتتاحیه پروژه های صنعت برق قم که با حضور وزیر نیرو، استاندار قم و ذوالنور نماینده قم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان برگزار شد، در سخنرانی اظهار داشت: گرمی هوا و ریزگردها دو چالش مهم بوده که سبب می شود مصرف برق در استان بیشتر از همیشه شده باشد.

مهدی آهنین پنجه گفت: ۳۸ درصد از برق استان در بخش صنعت و یک درصد نیز در بخش کشاورزی برق مصرف می شود و ما بقی ظرفیت برق استان در بخش خانگی مصرف می شود.

وی ادامه داد: در استان قم بیش از ۵۵۲ هزار مشترک وجود دارد، بیش از ۸۰ درصد از سهم تعرفه ها از تعداد کل مشترکین مربوط به بخش خانگی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم با اشاره به تعداد و مشخصات پست های ۶۳/۲۰ کیلوولتی قم ابزار کرد: در مجموع ۴۰ ترانس با ظرفیت تولید ۱۳۳۰ مگاوات برق در استان قم فعال است.

آهنین پنجه با بیان وضعیت واحدهای تولید پراکنده خاطرنشان کرد: در کل ۳ نوع واحد تولید پراکنده گاز سوز، نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی و نیروگاه تجدید پذیر برق آبی با ظرفیت تولید ۳۵٫۸ مگاوات فعال است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی