شما اینجا هستید
اخبار استان قم » دوره دوم مسابقات کشوری قرآن ویژه دختران شاهد وایثارگر در قم پایان یافت

دوره دوم مسابقات کشوری قرآن کریم ویژه فرزندان دختر شاهد وایثارگر به میزبانی استان قم با تجلیل از نفرات برگزیده به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،معاون تهذیب حوزه علمیه قم در این مراسم ضمن گرامی داشت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و سالروز تکریم مادران و همسران شهدا گفت: حضرت ام البنین(س) الگوی ایثار، ادب، ولایت مداری است و مادران و همسران شهدا به تاسی از این بانوی بزرگوار در مسیر دفاع از اسلام و صبر و ایثارگری گام برداشتند.

حجت الاسلام  همتیان افزود: شما بانوان ایثارگر و قرآنی با سبک زندگی قرآنی مروجان فرهنگ قرآن در جامعه هستید.

وی تاکید کرد: برای اینکه بتوان جایگاه شهدا را پیدا کرد باید از زندگی،اخلاق و رفتار و عبادت شهدا درس گرفت.

وی همچنین به جایگاه و مقام شامخ حضرت فاطمه معصومه (س) و حضور ایشان در شهر مقدس قم اشاره کرد و افزود: اهل بیت (ع) در مقامات و شئونات ایشان بسیار تاکید داشته اند و زیارت این بانوی بزرگوار را به شرط کسب معرفت جایگاه ایشان، با مزد بهشت همراه دانست.

قرآن کتاب جامع بشری است/هرکس به میزان تلاش خویش از آن بهره می گیرد 

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم در این مراسم گفت:  قرآن کتاب جامع بشری است برای رسیدن به سعادت در دنیا و عقبی باید به آن تمسک جست.

سردار سید جواد هاشمی افزود: معرفت و شناخت این کتاب آسمانی وظیفه همه مسلمانان است وهرکس بر اساس تلاش و فهم خود از این کتاب آسمانی بهره مند می شود.

وی با گرامی داشت روز تکریم مادران و همسران شهدا ادامه داد: از دامن زنان پاکدامن مردان بزرگ به معراج می روند، شمایادگاران شهدا و ایثارگران و ادامه دهندگان راه پدرانتان  هستید و در مکتب قرآن درس زندگی می آموزید.

فعالیت ۵۰۰۰ نفر از جامعه ایثارگری در حوزه قرآنی

مدیرکل هنری بنیاد شهید وامور ایثارگران در حاشیه این مراسم گفت: در این دوره از مسابقات ۱۴۸ نفر از فرزندان دختر شاهد وایثارگر حضور داشتند که در رشته های حفظ، قرائت، تفسیر و مفاهیم حضور یافتند.

سید مرتضی حسینی افزود: این مراسم درآستانه روز شهید و چهلمین فجر انقلاب اسلامی با حضور ۶۰۰نفر از ایثارگران در سه مرحله همسران شهدا و ایثارگران، فرزندان دختر شهید و ایثارگر و ایثارگران و فرزندان پسر شاهد برگزار می شود.

وی  ادامه داد: تعداد ۵۰۰۰نفر از ایثارگران در کل کشور در زمینه قرآنی فعالیت دارند و برگزیدگان مرحله کشوری جهت شرکت در مسابقات اوقاف و امور خیریه معرفی می شوند.

وی اضافه کرد: از دیگر فعالیت های قرآنی می توان به برگزاری پژوهش های قرآنی،‌ایثار اجتماعی در آموزه های قرآن کریم اشاره کرد که برنده های این پژوهش در ۲۲ اسفند مورد تشویق قرار می گیرند.

در پایان این مراسم با حضورمدیرکل اداره هنری بنیاد شهید وامور ایثارگران  و معاون فرهنگی بنیادشهید وامور ایثارگران استان قم  از نفرات برگزیده تجلیل بعمل آمد.

در این دوره از مسابقات در رشته تفسیر اعظم اکبرزاده مقدم ا زخراسان جنوبی نفر اول، فوزیه همتی خواه از کرمانشاه نفر دوم را کسب کردند و رتبه سوم رشته تفسیر سه برگزیده، مهدیه محمد زاده از آذربایجان شرقی،معصومه وفایی از کهکیلویر و بویر احمد  و فاطمه صادقی ارمی از مازندان معرفی شدند.

 

در حفظ ۱۰ جزء رتبه اول معصومه حمیدی از قزوین ، طاهره موسوی از مازندران و فاطمه پرویزی از همدان  نفرات دوم و زینب احمدی از قم نفر سوم این رشته معرفی شدند. در حفظ ۱۵ جزء نیز مریم پور واعظیان از خراسان رضوی، نگار مخبریان نژاد از قزوین، سعیده واسع از گیلان به ترتیب نفرات اول تا سوم این مسابقات شدند.

در رشته حفظ ۲۰ جزء نفرات اول تا سوم زهره خلیلی از قم ، بتول امینی از گیلان و محدثه زارع از یزد را کسب کردند.

در بخش حفظ پنج جزء رویا فیض الهی از آذر بایجان شرقی نفر اول ، زهره زمانی از خراسان رضوی  و فاطمه عموپور از گیلان نفر دوم  و زهرا نوروزی از زنجان نفر سوم شدند

همچنین در بخش حفظ  کل قرآن طاهره نایبی از قم نفر اول، زینب عفری از خوزستان رتبه دوم و طاهره رنجبر از فارس رتبه سوم را کسب کردند . در رشته مفاهیم نیز سکینه رئیسیان ازاصفهان رتبه اول، سمانه محروقی از خراسان رضوی رتبه دوم و ناهید دهقان ازیزد رتبه سوم را بدست آورند.

 در بخش شایستگان تقدیر عطیه تبیانیان از تهران بزرگ در رشته  حفظ کل ، زینب عبدالعلی زاده در رشته حفظ پنج جزء از خراسان شمالی، و در رشته قرائت تحقیق چهار نفر زینب پیدا از گیلان ، مرضیه پور تیموراز ایلام  و رقیه حسنلو از زنجان و فاطمه نایبی موحد ا زقم برگزیده شدند.

دوره سوم این مسابقات از دهم تا سیزدهم اسفند ماه سالجاری در هتل شاهد قم با حضور ایثارگران و فرزندان پسر شاهد و ایثارگر برگزار می گردد. دوره دوم مسابقات کشوری قرآن ویژه دختران شاهد وایثارگر در قم پایان یافت

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی