شما اینجا هستید
اخبار استان قم » دانشگاه صنعتی قم بایدباتربیت مهندسانی کارآمد ازدانشگاه های غیردولتی پیشی گیرد

امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن حضور در جلسه خیرین دانشگاه صنعتی قم از پیگیری کمیسیون ماده ۲۳ جهت تخصیص ردیف بودجه عمرانی جهت ساخت دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه صنعتی قم در زمین کیلومتر ۹ اتوبان قم- تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه ،دومین جلسه خیرین دانشگاه صنعتی قم با حضور امیرآبادی فراهانی در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد. امیر آبادی گفت: شرایط کنونی ایران اسلامی بسیار حساس است. چرا که دشمن از طریق فشارهای اقتصادی می خواهد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه وارد کند.
وی افزود: مردم ایران در سخت ترین شرایط با پیروی از رهنمودهای رهبر در مقابل دشمن ایستادند و پیروز شدند و هرکجا که مردم شانه خالی کردند و در صحنه نبودند با شکست مواجه شدند.
وی با اشاره به اهمیت مدیریت و برنامه ریزی صحیح در اجرای پروژه های عمرانی گفت: باید قبول کرد که یکی از ضعفهای ما عدم مطالعه دقیق و طرح های ساختاری قوی در پروژه های عمرانی است. به عنوان مثال ۱۱۰ شهر بزرگ دنیا در کنار بنادر هستند، چون از فرصت ها درست استفاده می کنند. اما متاسفانه شهرهای حاشیه بندرهای ایران جز فقیر ترین شهرهای ایران هستند.
امیرآبادی خاطر نشان ساخت: مسئولین در دانشگاه ها نباید اجازه بدهند که حاشیه ها ماموریتهای علمی و وظایف دانشگاه را تحت تاثیر قرار دهند. فرقی نمی کند که حواشی از چه طیف و گروه سیاسی باشد، ما اجازه نمی دهیم ارزش های ملت در دانشگاه ها خدشه دار شود و دانشگاه ها از مسیر علم ، اندیشه عمران و آبادانی دور بماند.

وی با اشاره به تاسیس دانشگاه ها و مراکز آموزشی بدون داشتن طرح توجیهی و آمایش سرزمینی گفت: با توجه به ازدیاد مراکز آموزشی در قم، مراکز آموزشی آزاد نباید به دانشگاه های دولتی لطمه وارد کنند و مدرک گرایی را باب کنند. دانشگاهی مثل دانشگاه صنعتی قم باید با تربیت مهندسانی کارآمد از دانشگاه های غیر دولتی پیشی بگیرد. انتظار مسئولین استان از این دانشگاه این است که با ورود به صنعت، کارآفرینی و ایجاد اشتغال رسالت خود را انجام دهد.
وی در خصوص ادغام دانشگاه ها گفت: ما تمام قد در مقابل ادغام دانشگاه های دولتی استان خواهیم ایستاد. در قم سه دانشگاه دولتی قم، صنعتی قم و حضرت معصومه(س)باید با هویت و ساختار مستقل به کار خود ادامه دهند.
در ادامه رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی ضمن خوشامدگویی گفت: به لطف خدا و حمایت های مسئولین استانی و کشوری این دانشگاه با وسعت ۶ هکتار، ۲۳ رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ۵۷ عضو هیات علمی پذیرای ۲ هزار دانشجو از سراسر کشور به ویژه قم و تهران می باشد.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه رشته های فنی و مهندسی این دانشگاه در زمره رشته های اشتغال زا وجذاب محسوب می شوند، امیدواریم بتوانیم سهم و نقش خود را در استان و کشور به خوبی ایفا کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی قم به بیان اقدامات انجام شده دانشگاه در چند ماه اخیر پرداخت و گفت: افزایش ۳۰ درصدی فضای آموزشی از طریق تاسیس دانشکده برق و کامپیوتر به مساحت ۵۳۰ متر مربع،تاسیس کتابخانه شهید مشکوۀ السادات ، تاسیس سالن ورزشی شهید شهریاری به مساحت ۴۵۰ متر مربع، تاسیس بنیاد خیرین دانشگاه، تجهیز سالن همایش های دانشگاه، انجام اقدامات اولیه جهت تدوین طرح جامع زمین دانشگاه ، تسطیح و محوطه سازی دانشگاه و اقدامات اولیه جهت تاسیس زمین چمن مصنوعی و زمین ورزشی روباز بخشی از فعالیت های چند ماه اخیر جهت میزبانی شایسته از دانشجویان در سال تحصیلی جدید بوده است.
وی ضمن اشاره به جایگاه استراتژیک استان قم افزود: با توجه به نزدیکی دانشگاه صنعتی قم به شهرک های صنعتی غدیر، شکوهیه ، حسن آباد، محمود آباد و منطقه ازاد اقتصادی سلفچگان و با توجه به مطرح شدن دانشگاه صنعتی قم به عنوان معین دانشگاه های تهران ، امیدواریم بتوانیم سهم و نقش خود را در استان و کشور به خوبی ایفا نماییم.
رضایی نور افزود در حال حاضر ۱۲ طرح صنعتی نوآورانه توسط اساتید دانشگاه صنعتی قم جهت رفع مشکلات صنعتی استان در حال اجرا می باشد.
وی گفت: در حال حاضر دانشگاه صنعتی قم افتخارات علمی و پژوهشی زیادی دارد، از جمله کسب رتبه هفتم در مسابقات ملی نانو، کسب رتبه دوم در مسابقات ملی ساخت زیردریایی، انتخاب دانشگاه به عنوان دبیرخانه کنفرانس فیزیک ریاضی کشور. همچنین دانشگاه صنعتی قم برای اولین بار در کشور مجری طرح همیار صنعت است که در این طرح دانشجوها با کمک اساتید وارد کارخانه ها می شوند و از نزدیک معضلات صنعتی را پیدا می کنند و آنها را مرتفع می سازند که هم به صنعت استان کمک شایانی می کنند و هم از زمان دانشجویی جذب بازار کار می شوند.
رئیس دانشگاه صنعتی قم افزود: امیدواریم که با حمایت های بی دریغ دکتر امیرآبادی درمجلس شورای اسلامی شاهد رشد بودجه و شکوفایی هر چه بیشتر این دانشگاه باشیم.
در انتها امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه ونماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و خیرین دانشگاه صنعتی قم از طرح های عمرانی این دانشگاه بازدید کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی