شما اینجا هستید
اخبار استان قم » جهت نجات جان بیماران خون خود را هدیه کنیم

مراجعه جهت اهدای خون  تا پایان مهرماه سال جاری بیش از شش درصد کاهش داشته است.این یک هشدار جدی در تامین و حفظ ذخایر خونی می باشد خود و دیگران را جهت انجام سنت حسنه و همنوع دوستی اهدای خون تشویق نماییم.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم ، در هفت ماهه سال جاری ازتعداد ۲۸ هزار و ۸۱۶ نفر مراجعه جهت اهدای خون ۲۳ هزارو ۶۶۰ نفر  موفق به اهدای خون شده اند

همچنین در سال جاری تعداد ۹۰۴ نفر از بانوان موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵/۰ درصد کاهش داشته است.

در این هفت ماه نیازمراکز درمانی به خون و فراوردهای خونی با ۵/۱ درصد رشد به ۷ هزار و ۴۳۰ واحد خون و فراوردهای آن رسیده است.

دراجرای طرح  های نوین نظیر پلاکت فرزیس و سپاس در استان ،طرح جداسازی پلاکت،  به جای خون، از اهدا کننده، پلاکت خون دریافت می شود که امسال ۲۳۷نفر پلاکت اهدا کرده اند که تعدادشان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش ازدو برابر شده است.

و نیز طرح سپاس  ۱۱۹نفربرای اهدای سلول های بنیادین خون ساز برای درمان بیماران سرطان خون سراسر کشور در قم ثبت نام کردند که اگر در کشور بیماری به این سلول ها نیاز داشته باشد با فراخوان اهداکنندگان زمینه این خدمت‌ رسانی فراهم می شود.این روش یکی از درمان های قطعی برای بیماران صعب العلاج است

دراستان قم ۲ مرکز اهدای خون واقع در میدان روح الله و بلوار ۱۵ خرداد در خدمت شهروندان است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی