شما اینجا هستید
اخبار استان قم » جشنواره زردکوه فرصت بهرمندی ازتسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای مخترعان

رییس  بنیاد نخبگان استان قم  با اشاره آغاز ثبت نام در جشنوراه اختراعات و ابداعات زردکوه تا ۲۲ آبان  گفت: جشنواره زردکوه امسال به صورت مشترک با جشنواره زاگرس به صورت منطقه ای با حضور مخترعان و مبتکران یازده استان قم ، البرز، اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری،یزد و مرکزی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، در۱۴ و ۱۵ آذر ماه به میزبانی استان ایلام برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،محمد رضایی اظهار داشت : فراخوان ثبت‌نام در جشنواره ابداعات و اختراعات  زردکوه  و زاگرس  تا ۲۲ آبان ماه ادامه دارد و مخترعان استان‌های قم، می­توانند با مراجعه به وبگاه بنیاد نخبگان استان قم اقدام به ثبت نام نمایند.

رییس بنیاد نخبگان استان قم  ادامه داد: جشنواره زردکوه  شامل بخش‌ دو داوری و تجاری‌سازی است.

محمد محمد رضایی به شرایط شرکت در بخش داوری جشنواره اشاره کرد گفت: کسانی که اختراع آنها به ثبت رسیده و حداکثر سه سال از زمان ثبت آن نگذشته باشد، می‌توانند در این جشنواره منطقه‌ای شرکت کنند.

رییس بنیاد نخبگان استان قم  ادامه داد: اختراعاتی که در فرآیند داوری حدنصاب امتیاز لازم را کسب نمایند می توانند از جایزه نقدی، تسهیلات تجاری‌سازی و ثبت شرکت دانش‌بنیان استفاده نمایند.

وی  افزود: ميزان تازگي اختراع در سطح ملّي وبين‌المللي ، طول عمر فنّاوري حاصل از اختراع ، آثار اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي ناشي از به‌كارگيري اختراع ، چگونگي مستندسازي فرايند رشد اختراع، قابليت ورود به بازار و ارزش افزودة اقتصادي و اجتماعي حاصل از تجاري‌سازي اختراع ملاک عمل داوران می باشد.

محمد رضایی  گفت: در بخش تجاری سازی اختراعاتی که در سال های گذشته با کسب حد نصاب امتیاز به عنوان اختراع سطح سه یا دو  انتخاب شده‌اند  و محصول خود را تجاری کرده باشند می توانند محصولات خود را ارائه نمایند تا امکان جذب سرمایه‌گذار برای مخترعان  فراهم ‌شود .

وی یادآور شد: تاکنون هفت  دوره جشنواره ویژه مخترعان استان قم برگزار شده است و ۵۰ نفر از مخترعان استان قم با کسب سطح سه بنیاد از حمایت‌های ویژه و تسهیلات بهره برده‌اند.

محمد محمد رضایی پایان عنوان کرد: این جشنواره فرصتی خواهد بود تا سطح اختراعات از نظر نوآوری و قابلیت تجاری سازی ارزیابی و بررسی شود و ان شاء الله با ارائه تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان شکل بگیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی