شما اینجا هستید
اخبار استان قم » توصيه هاي پلیس قم در خصوص پيشگيري از سرقت “موتورسيكلت”

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم توصیه هایی در خصوص پیشگیری از سرقت موتورسیکلت به شهروندان ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ” غلامعباس بلفکه” اظهار داشت: موتورسيكلت را حتماً در پاركينگ عمومي و داراي متصدي و مراقب پارك کنید و قبض رسيد دريافت کنید.

وی افزود:موتورسيكلت خود را به تجهيزات ايمني و بازدارنده مجهز و در هنگام پارک کردن، آن را به شيئي ثابت و محكم متصل کنيد و حتي المقدور در شعاع ديد خود و افراد مطمئن قرار دهيد و همچنین از تحويل موتورسيكلت خود به اشخاص ناشناس حتي براي چند دقيقه كوتاه خودداري کنيد.

سرهنگ بلفکه ادامه داد: موتورسيكلت خود را شماره گذاري کرده و پلاك اخذ شده را بر روي آن نصب کنيد و همواره دقت داشته باشید از خريد موتورسيكلت بصورت قولنامه اي مخصوصاً از افراد ناشناس خودداري کرده و  معامله را در دفتر اسناد رسمي به ثبت برسانيد تا در صورت سوء استفاده عواقب قانوني آن متوجه شما نشود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم بیان داشت: قبل از خريد موتورسيكلت از سرقتي نبودن آن از طريق استعلام از مبادي ذيربط اطمينان حاصل كنيد و موتورسيكلت خود را قبل از فروش براي آزمايش در اختيار افراد ناشناس قرار ندهيد.

وی خاطرنشان کرد:موتورسيكلت خود را حتي براي لحظه كوتاهي به حالت روشن ترك نكنيد، از به جاي گذاشتن هر گونه اسناد و مدارك موتورسيكلت خود در خورجين ، زيرزين و زيرقاب باطري خودداري کنيد.

سرهنگ بلفکه اضافه کرد: به دليل اينكه موتورسيكلت وسيله اي است كه گاهاً ممكن است براي اقدامات ضدامنيتي از آن سوء استفاده شود، بنابراين مراقبت از آن را جدي بگيريد و در صورت امكان، سوئيچ مخفي روي موتورسيكلت نصب کنید.

/////////////////////

اجرای طرح قدر ۲ در قم با دستگیری ۸ سارق و ۳۰ معتاد متجاهر

فرمانده انتظامی شهرستان قم از دستگیری ۸ نفر سارق و ۳۰ معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر در نتیجه اجرای طرح قدر ۲ در حوزه استحفاظي تعدادی از کلانتری و پاسگاه های فرماندهی انتظامی شهرستان قم خبر داد.

سرهنگ “مراد حسین جعفریان” در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور و استقرار نظم و امنیت در نقاط آسیب پذیر قم و مقابله با تبهکاران، مزاحمین نوامیس و اراذل و اوباش، برخورد با سارقان، جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر، طرح قدر ۲ در حوزه استحفاظي تعدادی از کلانتری و پاسگاه های فرماندهی انتظامی شهرستان قم برگزار شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قم هدف از برگزاری طرح مذکور را کاهش جرایم و پیشگیری از هرگونه ناهنجاری دانست و بر استمرار آن تاکید کرد.

سرهنگ جعفریان در ادامه دیگر نتایج این طرح را شامل دستگیری ۳ نفر اراذل و اوباش، کشف ۳ فقره انواع اموال مسروقه و یک دستگاه موتورسیکلت، توقیف ۱۰دستگاه خودرو  و ۱۵ دستگاه موتورسیکلت، مقاديري موادمخدر و آلات استعمال موادافيوني و ۳۰ نفر معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر برشمرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی