شما اینجا هستید
اخبار استان قم » توصيه هاي انتظامی پلیس آگاهی پیرامون پيشگيري ازسرقت در اماكن عمومي

رئیس پلیس آگاهی استان  قم توصیه هایی را پیرامون پیشگیری از سرقت در معابر و اماکن عمومی به شهروندان ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سرهنگ” احمد کرمی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت:  از حمل پول نقد بدون پوشش و حفاظت مناسب مخصوصاً هنگام خروج از بانك خودداري کرده حتي الامكان از چك‌هاي بانكي استفاده كنيد، از حمل و نقل پول نقد زياد و اقلام قيمتي خود بصورت پياده در هر شرايطي بپرهيزيد،از جابجايي وحمل غيرضروري اسناد و مدارك باارزش خودداري کنيد.

وی افزود: از شمارش پول در انتظار عمومي كه موجب تحريك سارقان مي شود، بپرهيزيد، چنانچه به اقتضاي شغل خود مجبور به حمل پول نقد هستيد، از وسائط نقليه عمومي استفاده کرده و از سوار شدن به اتومبيل هاي متفرقه شخصي مخصوصاً در مسيرهاي پرت، خلوت و خارج شهر خودداري کنيد.

سرهنگ کرمی ادامه داد: هنگام دريافت پول و خروج از بانك مراقب اطراف خود مخصوصاً موتورسواران مشكوك باشيد، در صورتي كه مجبور به استفاده از خودروهاي شخصي هستيد، وضعيت داخل اتومبيل از قبيل درها، شيشه بالابر و … را بررسي کنيد درصورت مشاهده موارد مشكوك يا حركات و صحبت هاي نابجا، بصورت معقول از خودرو پياده شده و از مردم كمك بگيريد و با به خاطر سپردن شماره پلاك، رنگ و ساير مشخصات آن نيروي انتظامي را مطلع کنيد.

رئیس پلیس آگاهی استان اضافه کرد: در صورت مشاهده تغيير مسير بي تفاوت نبوده سريعاً به راننده متذكر شويد، در بين راه از قبول هر گونه خوردني و نوشيدني از راننده و مسافران بپرهيزيد، استفاده از وسائل نقليه عمومي مانند اتوبوس، ميني بوس و تاكسي به ويژه براي خواهران اطمينان بخش تر است، بنابراین توصيه مي شود در صورت تنها بودن از وسائل نقليه عمومي استفاده کنيد.

سرهنگ کرمی بیان داشت: توصيه مي شود شب ها از سوار شدن به خودروهاي شخصي جهت تردد اجتناب کنيد و براي تردد به مناطق حاشيه اي و خلوت شهر بهتر است از وسائل نقليه شخصي ديگران استفاده نکنيد.

وی ابراز داشت: پول نقد، زيور آلات و اشياء قيمتي خود را در معرض ديد راننده و سرنشينان قرار ندهيد، در پايانه هاي مسافربري  وسائل شخصي خود را به افراد ناشناس نسپاريد.

رئیس پلیس آگاهی استان خاطرنشان کرد: از كيف و ساير وسائل همراه خود فاصله نگيريد، اگر قصد معامله اي داريد كه به حمل پول نقد نيازمند است، نزد افراد ناشناس از آن صحبت نكنيد.

سرهنگ کرمی تاکید کرد:  چنانچه در صندوق عقب خودرو وسائلي داريد، به هنگام برداشتن آن اندكي صبر كنيد و بعد از پياده شدن راننده از اتومبيل خارج شويد و در صورت پنچر شدن مشكوك و غيرعادي اتومبيل پول نقد و اشياء قيمتي خود را در جاي مطمئن قرار داده و پس از قفل کردن درها با هوشياري كامل نسبت به تعويض لاستيك اقدام کنيد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی