شما اینجا هستید
حوزه » تقویت نظامی کشور باید هراس را در دل کفار و دشمنان ایجاد نماید

نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: تلاش نیروهای مسلح در تجهیز و تقویت نظامی باید هراس را در دل کفار و دشمنان ایجاد نماید.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام آیت‌الله سید محمد سعیدی صبح امروز در دیدار سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور در سالن محراب حرم مطهر گفت: عهدنامه جناب مالک اشتراز سوی امام علی علیه‌السلام برای مالک اشترصادرشد که ایشان حتی به محل حکومتشان هم نرسیدند؛ بنابراین این عهدنامه برای یک شخص نیست.
وی بابیان این‌که پس از نبی مکرم اسلام نیروی نظامی منصوب به امام علی علیه‌السلام و دیگر معصومین نداشتیم، گفت: در نظام جمهوری اسلامی این اتفاق افتاد، ازاین‌رو مخاطب عهدنامه در این عصرشما هستید. این عهدنامه را هیچ سرباز و افسری دریافت نکرد که به آن عمل کن، ولی در نظام اسلامی این زمینه به وجود آمده است.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام با تأکید بر این‌که هر دستگاهی باید وظیفه خود را از این عهدنامه بگیرد و انجام‌وظیفه کند، گفت: تهدیدها و تحریم‌ها در شکلی که امروز دیده می‌شود، با پایداری و مقاومتی که امت اسلامی دارد، تمام می‌شود و چیزی نیست که باقی بماند. طبیعت تحریم این است که حدی دارد، ما در این تهدیدها و تحریم‌ها بالا آمده و رشد یافته‌ایم.
وی با اشاره به تنومند شدن درخت نظام اسلامی گفت: نیروهای مسلح ریشه نظام اسلامی هستند، باید در این عرصه خوب کارکنید و موانع را کنار بزنید.
آیت‌الله سعیدی بابیان این‌که حضرت علی علیه‌السلام در جنگ جمل، برای بردن همسر پیامبر(ص) به مدینه، از وجود سپاهی از بانوان با پوشش خاص استفاده کردند، گفت: این‌ که امیرالمؤمنین برای زن‌های زمان خود در عرصه نظامی برنامه داشته می‌تواند مورد توجه نیروهای مسلح در برنامه‌ریزی‌ها باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم با اشاره به تعامل نیروهای مسلح در امنیت مرزهای مشترک با پاکستان با دولت این کشور گفت: باید طی قراردادهایی، این دولت بگذارد در آنچه در اختیار شماست،دخالت کرده و امنیت حداکثری را در این منطقه حاکم کنید.
وی بابیان این‌که تلاش شما در تجهیز و تقویت نظامی باید هراس را در دل کفار و دشمنان ایجاد نماید، گفت: خداوند بیان داشته است که مسلمانان باید به‌گونه‌ای باشند که عملیات نکرده دشمن را بترسانند. هر چیزی که دشمن شمارا بترساند، مجاز به ساخت آن هستید، هرچند ملزم به استفاده از آن نباشید.
آیت‌الله سعیدی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج و تقویت معنویت در میان نیروهای مسلح گفت: معنویت نیروهای مسلح باید حفظ شود و باید بدانید که این مهم ریشه اصلی بقای شماست. تفاوت بنیادی شما این است که معنوی و اهل‌بیتی هستید.
وی در ادامه درباره جایگاه بسیج گفت: بسیج درست است که در دل سپاه است، ولی باید بدانیم که بسیج و تفکربسیجی فوق سپاه است که باید بزرگ دیده شود. بر اساس سخن مقام معظم رهبری، بسیج باید متشکل از نیروهای جوان، مؤمن، انقلابی و پای‌کار باشند که این‌ها، ویژگی بسیجی حقیقی است. بسیج ولایت مدار است که اگر به فرموده رهبری ۸ میلیون بسیجی با این ویژگی‌ها در کشور وجود داشته باشند، می‌توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.
خاطرنشان می شود در پایان این دیدار، نشان فاطمی از سوی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به سرلشکر باقری اهدا شد.
////
سرلشکر باقری
طی دو ماه اخیر ۵۵ عملیات تروریستی در جنوب شرق کشور خنثی‌سازی شد// با حضور نظامی ایران در ایالت بلوچستان پاکستان قائله تروریست‌ها قطعاً تمام می شود
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمن در دو ماه گذشته تلاش در اجرای بیش از ۶۰ عملیات تروریستی در جنوب شرق کشور داشت که با تلاش شبانه‌روزی نیروهای مسلح، ۵۵ عملیات آن‌ها خنثی‌سازی شد ولی در مواردی هم شاهد عملیات تروریستی و گروگان‌گیری بوده‌ایم.
به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام، سرلشکر محمد باقری صبح امروز در دیدار با آیت‌الله سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان قم در سالن محراب حرم مطهر گفت: کشور ما به دلیل دشمنی‌ها و منطقه حساسی که در آن قرار دارد، با تهدیدات زیادی مواجه است. دشمن همه تهدیدات را آزموده و به این نتیجه رسیده که تهدید نظامی کار آیی ندارد ولی تهدیدات تروریستی، جاسوسی، فرهنگی و سایبری در کنار تهدیدات اقتصادی و روانی همچنان وجود دارد.
وی بابیان این‌که نیروهای مسلح در برقراری دفاع و امنیت پایدار کشور عهده‌دار مسئولیت هستند، گفت: ستاد مشترک نیروهای مسلح، در عرصه سیاست‌گذاری و نظارت بر تمامی نیروها مأموریت دارد؛ کشور در تمامی عرصه‌ها ازنظر دریایی، هوایی و زمینی با حضور فعال نیروهای مسلح در حال انجام‌وظیفه است و در منطقه شمال غرب و جنوب شرق کشور به‌صورت ویژه حضور دارد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: امروز با تدابیر و فرماندهی نزدیک و باتجربه مقام معظم رهبری، تمامی نیروهای مسلح به مأموریت‌های خود آگاه‌اند و با حداقل امکانات و اعتبارات عهده‌دار این مسئولیت سنگین در این منطقه حساس هستند.
وی با اشاره به برپایی سه نمایشگاه صنایع دفاعی در کشور گفت: در این نمایشگاه‌ها دست آوردهای دفاعی کشور با بیش از ۷۰۰  محصول صددرصد ایرانی به نمایش درآمد. امروز بیش از ۸۰ درصد دست آوردهای دفاعی کشور بومی هستند و بسیاری از آنها با کیفیت بهتری از نمونه های خارجی، به کشورهای دیگر صادر می گردد.
باقری بابیان این‌که سیستم دفاعی کشور ازنظر فن‌آوری، سرآمد فن‌آوری‌های مختلف کشور است، ادامه داد: نیروهای مسلح در عرصه رشد و توسعه فن‌آوری می‌توانند در تمامی عرصه‌های موردنیاز کشور حضور یابند و به رشد نظام در این عرصه‌ها کمک کنند.
وی در ادامه به تلاش نیروهای مسلح در حفظ امنیت منطقه جنوب شرق کشور اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر، کشورهای عربستان و امارات سرمایه‌گذاری‌های سنگینی در حمایت از تروریست‌ها داشته و دارای پایگاه‌های مخفی و نیمه مخفی در این منطقه هستند؛ کشور پاکستان نیز در ایالت بلوچستان حضور زیادی ندارد؛ همین مسئله باعث شده باوجود مرزهای زیاد مشترک با این کشور، آسیب‌هایی را شاهد باشیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: دشمن در دو ماه گذشته تلاش در اجرای بیش از ۶۰ عملیات تروریستی در جنوب شرق کشور داشت که با تلاش شبانه‌روزی نیروهای مسلح، ۵۵ عملیات آن‌ها خنثی‌سازی شد ولی در مواردی هم شاهد عملیات تروریستی و گروگان‌گیری بوده‌ایم.
وی ادامه داد: البته در این سال‌ها با پاکستان مذاکرات زیادی صورت گرفته و این کشور ده گردان نیروی نظامی و چند پاسگاه در مرز با ایران  اضافه کرده است، ولی برای مقابله با این گروهک‌ها، نیازمند تلاش‌های مضاعف و جدی‌تری هستیم.
باقری بابیان این‌که در حال حاضر امکان حضور ما در خاک پاکستان و انجام عملیات نظامی وجود ندارد، گفت: تلاش داریم تعاملات به‌گونه‌ای پیش رود که بتوانیم با انجام عملیات و مانور مشترک در ایالت بلوچستان پاکستان یا حمایت‌های اطلاعاتی و واگذار کردن عملیات به آن‌ها از بروز حوادث تروریستی در ایران اسلامی جلوگیری کنیم.
وی خاطرنشان کرد: قطعاً اگر پاکستان حضور و عملیات نیروی‌های نظام ایران در ایالت بلوچستان را بدهد، قائله تروریست‌ها را تمام می‌کنیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تعمیق اعتقادات و معنویت در میان کارکنان نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: در این عرصه کارهای خوبی انجام‌شده و در حال انجام است، نیروهای مسلح در رده‌های مختلف در شهر قم حضور می‌یابند و در دوره‌های مختلف بصیرتی و معرفت افزایی شرکت می‌کنند.
وی درباره مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر ساماندهی هشت میلیون بسیجی جوان، مؤمن، انقلابی و پای‌کار گفت: کارهای ارزشمندی در این عرصه صورت پذیرفته و بسیج طلاب در این راستا ظرفیتی بزرگ است.
باقری با اشاره به ورود سالانه ۴۰۰ هزار سرباز در نیروهای مسلح گفت: سربازان همواره گلایه‌هایی درباره سختی کار و نحوه برخورد با آن‌ها داشتند؛ تلاش شد ازنظر تربیتی و احترام و شخصیت سربازان کارهای خوبی انجام شود.
وی افزود: فرا آموختن  مهارت‌های کاری از دیگر اقداماتی است که در این عرصه در دستور کار قرار گرفت و در یک و نیم سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار سرباز مهارت‌هایی در رشته‌های گوناگون فراگرفته‌اند که در این راستا گواهی‌های معتبر هم برای آن‌ها صادرشده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی