شما اینجا هستید
حوزه » تفاهم نامه ساخت دبیرستان ۱۲کلاسه درمنطقه سیل زده نورآباد خرم اباد امضاشد

با امضاء تفاهم نامه ،دبیرستان ۱۲ کلاسه ائمه اطهار علیهم السلام در زمینی به مساحت ۴۰۰۰مترمربع در سه طبقه به مساحت قریب به ۲۰۰۰متر توسط آیت الله فاضل لنکرانی در منطقه سیل زده شهر نور آباد لرستان ساخته می شود.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،مراسم امضاء تفاهم نامه دبیرستان ۱۲کلاسه دبیرستان ائمه اطهار(ع)در شهر نورآباد استان لرستان با حضور معاون مشارکت های مردمی و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان و همچنین مسئول حقوقی املاک اداره کل آموزش و پرورش لرستان در قم ونماینده تام الاختیار آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شد.

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت دبیرستان ۱۲کلاسه ائمه اطهار(ع) با اشاره به حادثه سیل سال جاری و فداکاری و همدلی آحاد مردم ایران در کمک به حادثه دیدگان گفت: ملت ایران در قضایای سیل اخیر هویت واقعی خود یعنی اسلامیت و انسانیت را به خوبی نشان دادند و روحیه همدلی و برادری را در حد اعلی به اثبات رساندند.
عضو جامعه مدرسین افزود: در کنار سایر اقشاری که در این حادثه غم انگیر به کمک حادثه دیدگان شتافتند روحانیت بود و به خوبی می توان گفت که روحانیت در این قضیه در صف مقدم کمک به حادثه دیدگان بود.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه هم و غم روحانیت اصیل آبادی دنیا و آخرت مردم است تاکید کرد: روحانیت در این حادثه به صورت کاملا خودجوش و به قصد انجام وظیفه دینی خود وارد میدان شد و برگ زرینی از خود به جای گذاشت؛ چرا که حوزه و روحانیت همانند همیشه در غم و شادی درکنار مردم است.
مرتضی خرم آبادی معاون مشارکت های مردمی، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان در ابتدای این مراسم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته درساخت مدارس شهرهای آسیب دیده لرستان در سیل اخیر گفت: مردم لرستان به ویژه نورآباد و پلدختر همواره ولایی و در صحنه انقلاب حاضر بوده اند و اکنون برای ساخت و تجهیز مدارسی که در سیل اخیر آسیب دیده اند چشم امید به کمک های مردم به ویژه مراجع و علما هستند.
خاطر نشان می شود: بعد از حادثه سیل اخیر هیئتی از طرف آیت الله فاضل لنکرانی در مناطق سیل زده استان‌های لرستان و خوزستان حضور یافت. این هیئت از برخی مساجد، مدارس و منازل مردم که آسیب شدید دیده‌اند بازدید کرد و علاوه بر ابراز همدردی، کمک‌های نقدی و برخی اقلام مورد نیاز را به سیل‌زدگان اهدا نمود.
همچنین در شهرهای آسیب دیده در سیل اخیر از سوی آیت الله فاضل لنکرانی چندین مدرسه ساختن می باشد و در دیدار امروز نیز تفاهم نامه ساخت دبیرستان ۱۲کلاسه ائمه اطهار(ع) در شهرستان نورآباد امضا شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی