شما اینجا هستید
اجتماعی » ترویج ایثار وعشق درنمایشگاه یادواره سفیران عشق

با ذوق و ابتکارخانم ها عصمت مشهدی وفاطمه بهروزی راد از آموزگاران و پرسنل مدرسه دخترانه کاشف آموزش و پرورش ناحیه ۱ قم نمایشگاه یادواره شهدای «سفیران عشق» با اجرای زنده و توصیفی دانش‌آموزان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم ، با ذوق و ابتکارخانم ها عصمت مشهدی وفاطمه بهروزی راد از آموزگاران و پرسنل مدرسه دخترانه کاشف نمایشگاه یادواره شهدای «سفیران عشق» با اجرای زنده و توصیفی دانش‌آموزان افتتاح شد ودانش اموزان وبازدید کنندگان از این نمایشگاه از سیره شهادت وایثار از صدر اسلام تاکنون آشنا شدند.

به دعوت دوست عزیزم،آقای میره ای برای پوشش خبری این رویداد که در نوع خود ،بی نظیر است،به همراه دوستم آقای جنتی عازم این مدرسه می شویم.هنگام ورود،خانم بهروزی  به استقبالمان  می آید تا مارا از کم وکیف این نمایشگاه آشنا سازد.

وارد نمایشگاه می شویم،نمایشگاه یک عطر وبوی خاصی دارد،درجای جای آن تاریخ شهادت وایثار از صدر اسلام تاکنون  موج می زند وبارقه هایی از عشق واز خود گذشتگی برای پاسداشت آرمان ها مانند چراغ های چشمک زن،سو سو میزنند.

اینجا احساس خاصی بهت دست می دهد،احساسی آمیخته از بغض وعشق که باهم تلاقی جسته ودر صورت شکفتن،به شکل اشک های بلورین از گونه هایتان سرازیر می شود.

ضرب آهنگی ملایم وعرفانی در این سالن پخش می شود که با صحنه های گنجانده شده در این نمایشگاه  همخوانی پیدا کرده ویک اکسیری کامل از عشق،ایثار،از خودگذشتگی را تشکیل داده ودلها را به طرب یار می برد.

دختر بچه های شیرین سخن  کوچک ودوست داشتنی هرکدام درکنار یکی ماکت ها قرار گرفته بالحن شیوای خود،یک بخشی از زندگی نامه شهدای صدر اسلام را برای حاضرین بیان می کنند.

خانم عصمت مشهدی،از آموزگاران این مدرسه که با کمک  وتلاش همکار خود خانم فاطمه بهروزی راد وحمایت مدیر مدرسه ومعاون پرورشی آن ،این نمایشگاه را در این مدرسه  راه اندازی کرده اند در این باره می گوید:من وخانم بهروزی راد وتعدادی از شاگردان،دوماه به طور شبانه روزی وباصرف هزینه های شخصی خود،برای برپایی این نمایشگاه وقت گذاشتیم تا بتوانیم به شیوه ماکتی وتصویری ،شهدای صدر اسلام را به شهدای انقلاب،جنگ تحمیلی ومدافعین حرم وصل نماییم وسعی نمودیم در این راه از کتب دینی وداستانی معتبر اسلامی بهره گیری نماییم .

وی به هدف برپایی این نمایشگاه اشاره می کند ومی افزاید:هدف ما آشناسازی نسل های جدید با فرهنگ شهادت وایثار از صدر اسلام تاکنون است ودر این راه تعداد زیادی از دانش آموزان این مدرسه باعشق وعلاقه خاصی کمک حال ما بوده اند.

وی خاطر نشان می کند:در این نمایشگاه ،تصاویر،بروشور،ماکت،روزنامه دیواری،روایت گری و… به کار بردیم تا بتوانیم به شیوه عالی پیام ومفهوم شهادت وایثار را از صدر اسلام تاکنون به سمع ونظر بازدید کنندگان برسانیم ودر این راه سعی نمودیم که ذره ای از پول بیت المال هزینه نکنیم واز هزینه های شخصی استفاده کنیم.

خانم فاطمه بهروزی راد از دیگر آموزگاران این مدرسه که به همراه خانم مشهدی این نمایشگاه را برپا کرده اند در این باره می گوید:به تصویر کشیدن آنچه که اتفاق افتاده ،تاثیر بسزایی در روشنگری نسل جدید داشته است وخیلی از دانش آموزان که در هنگام برپایی این نمایشگاه باماهمکاری داشته اند،از ما می پرسیدند که واقعا شهدای صدر اسلام اینگونه برای رسیدن به آرمان های خود،اینهمه زجر ومشقت فراوان را تحمل نمودند؟

وخیلی هاشون بادیدن این صحنه های به تصویر کشیده شده ،اشک در چشمانشان جمع می شد.

وی که با یاد آوری اون صحنه ها،بغض کرده واشک درچشمانش جمع شده ،می افزاید:وقتی داشتیم زندان امام موسی کاظم(ع) را به تصویر می کشیدیم،خودم وبچه ها گریه سردادیم  وبنظر من این صحنه ها در ذهن بچه ها ماندگار خواهد بود.

وی می گوید:این طرح از سال گذشته به ذهنمان خطور کرده بود اما شرایط ما جور نبود تا اینکه مدام به خوابم تعدادی از سادات جلیل القدر می آمدند ومرا به برپایی چنین نمایشگاهی تشویق می نمودند .بنابر این تصمیم گرفتم که با کمک همکارم ،خانم مشهدی،هرچه زودتر این نمایشگاه را برپا کنیم وبهترین زمان را ،همان زمان دهه فجر دیدیم که جان ها در راه پیروزی انقلاب تقدیم دفاع از ارمان های اسلامی تقدیم شد.

وی خاطر نشان می کند:برپایی چنین نمایشگاهی،می تواند بچه های نسل جدید که برخی  از آنها کمی از فرهنگ دینی  دور شده اند،دوباره آشنا وآشتی دهد.

خانم نیره سادات مبینی مدیر این مدرسه که نقش حمایتی در برپایی این نمایشگاه داشته است،در این باره می گوید:ما دوست داشتیم که این نمایشگاه در دهه مبارک فجر برپا شود واین اولین بار است که چنین نمایشگاهی با چنین شکل وشمایلی در مدارس دخترانه ما برپا می شود ودر نظر داریم که با حمایت از چنین حرکت های ارزشی،در سال های آینده نیز اینچنین نمایشگاه هایی برپا کنیم.

خانم بتول ذاکری معاون پرورشی این مدرسه نیز باتشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه،اظهار می دارد:من در طول فعالیت پرورشی خود در مدارس مختلف کشور،شاهد برپایی نمایشگاه های متعددی در مدارس بوده ام اما تاکنون چنین نمایشگاهی که تاریخ شهادت از صدر اسلام تاکنون را به تصویر بکشد،ندیه ام واین نمایشگاه به خوبی وظرافت خاصی توانسته است که شهدای صدر اسلام را به شهدای انقلاب،جنگ تحمیلی ومدافعین حرم وصل نماید .

کم کم به وقت خدا حافظی از این عزیزان نزدیک می شویم وبا گرفتن عکسهایی از این نمایشگاه،به کار خود پایان می دهیم.

شایان ذکر است که آیت الله بطحایی گلپایگانی عضو شورای مجلس خبرگان رهبری ،مدیران ارشد آموزش و پرورش، مدیر کل  راه وشهرسازی مهندس حسن صبوری، مدیر کل  اداره گاز مهندس علیرضا نصیری، رضا میره ای رئیس  کمیته امداد امام خمینی منطقه یک،رئوسای بسیج فرهنگیان استان وناحیه یک آموزش وپرورش ،مسئولین بسیج دانش آموزی وامور بانوان ناحیه یک آموزش وپرورش ،معاونین آموزشی وپرورشی اداره کل وناحیه یک،فرمانده پایگاه حضرت جواد الائمه شهرداری منطقه یک،مادر شهیدان ملک محمدی وسرهنگ پاسدار محمود ملک محمدی،خانم بصیری معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک، نیزاز این نمایشگاه بازدید کردند.

 

گزارش از حسین کبابی/ عکس از حانیه سادات میره ای

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

 1. زهرا حلوائی

  بسیار جالب و بی نظیر بود با تشکر از زحمات این دو بزرگوار

 2. ناشناس

  بسیار عالی و جالب توجه بود، زحمات خاص شما قابل تحسین و ستودنی است

 3. سید علی صفوی زاده

  بسیار عالی و جالب توجه بود، زحمات شما قابل تحسین و ستودنی است

 4. سید علی صفوی زاده

  بسیار عالی و جالب توجه بود، زحمات شما قابل تقدیر و ستودنی است

 5. معصومه فولادي

  خيلي عالي بود، ازاين همه ذوق وسليقه لذت بردم. واقعا خسته نباشيد، به اميد توفيقات روز افزون براي شما عزيزان

 6. سادات

  سلام این زیباترین جلوه ی زیبا از شهادت است که کامل به نمایش گذاشته شده، خداوند اجرتان دهد،

 7. عارفه خنجری قمی

  ما از نزدیک این نمایشگاه باشکوه را دیدیم وبسیار تاثیر گذار بود . به خصوص برای دختر کوچکم که برای هر صحنه توضیح میخواست ازمن، که چرا بچه های امام حسین را شهید کردند، وتصویر آن ها رو میدی،
  اجرکم عندالله

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی