شما اینجا هستید
حوزه » بودجه سال۱۳۹۷حوزه‌های علمیه خواهران درراستای مدرسه‌محوری تصویب شد

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در حال حاضر حدود ۴۱۱ مدرسه علمیه خواهران در مقطه سطح دو در سراسر کشور وجود دارد اما باید تلاش کنیم تا مدارس سطح سه و چهار را گسترش دهیم تا طلاب به مسائل تخصصی‌تر وارد شوند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  پایگاه خبری –اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام  عبدالکریم بهجت‌پور صبح یک‌شنبه یکم مهر در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران که در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد ضمن تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دشمنان به این مسئله آگاهی دارند که اگر کوچک‌ترین جسارتی به کشور و ملت ایران کنند، با شیر زنان و شیر مردانی بسیار زیادی مواجه می‌شوند و شکست‌ خواهند خورد.

وی با اشاره به حمله تروریستی رژه نظامی هفته دفاع مقدس در اهواز افزود: دشمنان با حرکت‌های جاهلانه و ظالمانه و حمله به مردم بی‌گناه در رژه هفته دفاع مقدس در اهواز چهره واقعی خود را نشان دادند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه قران کریم تمام راه‌های درست و حق را به ما نشان داده است خاطرنشان کرد: دفاع مقدس به ما آموخت که ظلم و ستم و ذلت را قبول نکنیم و افتخار حوزه‌های علمیه عمل کردن به این آموزه‌ها است.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: ما در سال جاری یک برنامه اصلی را برای حوزه‌های علمیه خواهران در نظر گرفتیم و حوزه‌های علمیه خواهران باید مرجعیت دینی در خصوص مسائل بانوان را پیدا کنند.

استاد برجسته حوزه‌های علمیه عنوان کرد: تمام مجموعه حوزه‌های علمیه خواهران تلاش می‌کنند تا به حوزه‌های علمیه خواهران هویت ببخشند تا هویت مستقل حوزه‌های علمیه خواهران نمایان شود و برای تحقق این مسئله مهم باید آسیب‌ها را شناسایی و برطرف کنیم و به سمت حوزه‌ بالنده حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم تا مجموعه حوزه‌های علمیه خواهران به یک خانواده تبدیل شوند تصریح کرد: در ماه‌های اخیر سعی کردیم تا برگزاری کمیسیون‌های برخط و با همراهی و هم‌فکری مدیران مدارس و استانی آسیب‌ها را شناسایی کنیم، همچنین با برگزاری یک اجلاس سه روزه با حضور مدیران مدارس و استانی بررسی‌های نهایی در خصوص مدرسه‌محوری را انجام دادیم و در نهایت نیز بخش‌نامه‌ها را به مدارس و استان‌ها ابلاغ کردیم.

حجت‌الاسلام  بهجت‌پور گفت: ما در ماه‌های اخیر تلاش کردیم تا راهبرد مدرسه‌محوری را محقق کنیم، به این صورت که مدارس را محور امور قرار دادیم و حتی بودجه‌ سال ۱۳۹۷ را نیز براساس و با محوریت مدارس تصویب کردیم.

وی بیان کرد: تلاش مي‌کنیم در سال جاری کاستی‌ها و آسیب‌های موجود را برطرف کنیم تا در سال آینده به حوزه بالنده برسیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه افتتاح حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور در یک مدرسه علمیه در راستای سیاست‌ و راهبرد مدرسه‌محوری است ابراز کرد: در حال حاضر حدود ۴۱۱ مدرسه علمیه خواهران در مقطع سطح دو در سراسر کشور وجود دارد اما باید تلاش کنیم تا مدارس سطح سه و چهار را گسترش دهیم تا طلاب به مسائل تخصصی‌تر وارد شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی