شما اینجا هستید
اخبار استان قم » برگزاری مراسم تقدیر از آزادگان استان قم و ۱۰ آزاده دفاع مقدس

همزمان با سال روز ورود آزادگان به میهن اسلامی مراسم تقدیر از آزادگان استان قم برگزار و از ۱۰ آزاده دفاع مقدس تقدیر شد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم  ،همزمان با سال روز ورود آزادگان به میهن اسلامی مراسم گرامی داشت این روز با حضور ۲۵۰۰نفر از آزادگان و خانواده معظم ایشان در مجتمع امام خمینی(ره) گلزار شهدا برگزار شد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قم در مراسم بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: آزادگان سر آمد ولایت مداران در عصر حاضر هستند.
به گزارش ایثار واحد استان قم، آیت الله سعیدی بیان داشت: هیچ نعمتی بالاتر از ولایت نیست سرمایه ارزشمندی که نزد شما است با هیچ چیز قابل مقایسه نیست .
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) ادامه داد: دین با اعتقاد به ولایت کامل می شود و این اعتقاد موجب اتحاد و انسجام امت اسلام است، شما با اعتقاد به ولایت به دفاع پرداختید و با حفظ اتحاد به پیروزی رسیدید.
آیت الله سعیدی اضافه کرد: عدم اعتقاد به ولایت موجب تفرقه است، هر امتی وقتی با متجاوز روبرو می شود با انگیزه ای در برابر دشمن می ایستد اما انگیزه شما امر الهی و دستور اهل بیت (ع) بود که موجب اتحاد و انسجام و روحیه بالای رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس و در دوران اسارت شد و با موفقیت بر متجاوزان پیروز شدید.
فرزند برومند شهید سعیدی تاکید کرد: آزادگان دوران سخت اسارت را با استقادمت و صبر طی کردند، و بسیاری در پی این استقامت به شهادت رسیدند و یا به درجه جانبازی نایل آمدند حالا از آن دوران سالها گذشته ولی شما اسوه های صبر و استقامت و ولایت مداری برای نسلهای انقلاب هستید.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم نیز در این مراسم ضمن گرامی داشت سالروز ورود آزادگان تاکید کرد: آزادگان صبر و ایستادگی کردند تا انقلاب به دست نا اهلان نیفتد.
سردار سید جواد هاشمی افزود: آزادگان و خانواده ایشان با صبر و استقامت دوران اسارت را به سر بردند و در این دوره ذره ای از ارزش های خود فاصله نگرفتند بلکه سفیران انقلاب اسلامی در بند اسارت اما آزاده بودند.
وی تصریح کرد: آزادگان زیر شکنجه های وحشیانه پایمردی کردند و با شجاعت ایستادند و دشمن را به زانو در آوردند ایشان با امام عهد و پیمان بستند و با ورود به کشور در ادامه رسالت ولایت مداری خویش با خورشید پرفروع انقلاب مقام معظم رهبری میثاق بستند و همچنان بر آن میثاق استوار هستند.
در این مراسم ضمن خاطره گویی از دوران اسارت، آزادگان با لباس اسارت به پذیرایی از میهمانان پرداختند، در این مراسم ۵۰۰نفر از آزادگان حضور یافتند و در پایان از ۱۰ آزاده روحانی، بسیجی، پاسدار و سرباز وظیفه در دوران دفاع مقدس تجلیل صورت گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی