شما اینجا هستید
اخبار استان قم » برای معیشت و سلامت سالمندان تحت حمایت برنامه داریم

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خواستار تدوین قوانین کلان برای افزایش سطح سلامت و رفاه سالمندان شد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازکمیته امداد، فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با تأکید بر اینکه سالمندان ظرفیت‌هایی دارند که باید مغتنم بدانیم گفت: در تعاریف بین‌المللی افراد بالای ۶۰ سال سالمند هستند و در کمیته امداد در کل کشور، هفت میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند وجود دارد

وی خواستار برنامه‌ریزی دولت در تنظیم جمعیت شد و اظهار کرد: اگر فکری برای این موضوع نشود، ایران در آینده نزدیک جزو کشورهای سالمند محسوب می‌شود.
رهبر بابیان اینکه جمعیتی حدود ۵ میلیون نفر از کمیته امداد خدمت می‌گیرند گفت: از این تعداد سه میلیون نفر مستمری‌بگیر و یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار سالمند تک یا دو نفره تحت حمایت این نهاد هستند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه برای حمایت از سالمندان علاوه بر قوانین کشوری در این نهاد هم قوانینی تدوین‌شده است گفت: برای معیشت و سلامت سالمندان عزیز برنامه‌های خوبی انجام خواهد شد.
وی بابیان اینکه یارانه خانواده‌های تحت حمایت از طریق این نهاد پرداخت می‌شود گفت: کمک‌معیشت مددجویان نیز سه تا چهار برابر شده است و مددجویی که سال گذشته ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرد الآن بیش از ۱۶۰ تا ۴۳۰ هزار تومان دریافت می‌کند.
رهبر با اشاره به لزوم رفاه خانوارهای تحت حمایت گفت: با همین امکانات و منابع محدود، به دانش آموزان و دانشجویان سرانه تحصیلی، به مددجویان مستأجر، کمک‌هزینه رهن و اجاره منزل پرداخت می‌کنیم.
وی افزود: برای ساخت و خرید مسکن مددجویی و هزینه‌های درمانی هم در کشور اقدامات خوبی انجام‌شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه تمام مددجویان بیمه حوادث هستند گفت: مشاوره حقوقی، خانوادگی و قضایی، ارائه وام‌های کارگشایی، مسکن و اشتغال، پرداخت کمک جهیزیه و تسهیلات معافیت سربازی در کنار مشاوره‌های تخصصی مختلف ازجمله خدمات این نهاد به مددجویان است.
وی خواستار همراهی و یاری بیشتر دولت و مجلس برای رفع فقر در جامعه شد و گفت: کمیته امداد به‌تنهایی نمی‌تواند مشکلات افراد تحت حمایت را حل کند بلکه با تصویب قوانین مناسب و تأمین اعتبارات لازم، شرایط رفاهی، معیشت و سلامت مددجویان به‌ویژه سالمندان فراهم می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی