شما اینجا هستید
اجتماعی » انقلاب اسلامی از ابتدا در دست جوانان کشور بود

سیدپرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمنی(ره)در برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» گفت:انقلاب اسلامی از ابتدا در دست جوانان کشور بود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،رئیس کمیته امداد امام خمنی(ره)در برنامه تلویزیونی «حالا خورشید»  اظهار داشت:در دفاع مقدس هم کار اصلی بر عهده جوانان بود زیرا امام (ره) در تمامی مسئولیتها به جوانان اعتماد کردند و همین موجب تداوم انقلاب شد.
امروز مردم همان مردم ابتدای انقلاب هستند و در ۹ ماه گذشته زیر شدیدترین فشار اقتصادی سوختند و ساختند اما هیچ مساله حاشیه ای در کشور به وجود نیامد.
سال گذشته و در ابتدای امسال تلاش خوبی برای رفع فقر مطلق در کشور انجام شد. با همکاری دولت و مجلس تبصره ۱۴ با ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار با هدف کاهش فقر مطلق برای سال ۹۷ تصویب شد که در ۹ ماهه اول سال این بودجه به طور کامل محقق شده است.
کمیته امداد از معدود دستگاههایی است که بودجه آن به طور کامل محقق شده است.
طی ۲ سال گذشته و تا آخر سال ۹۶ از طریق خودکفایی و توانمندسازی، جامعه تحت حمایت کمیته امداد حدود ۱۵ درصد کاهش یافت و وظیفه اصلی ما همین است. معتقدیم یارانه دادن به تنهایی کارگشا نیست و اقدامات کمیته امداد از طریق توانمندسازی و استفاده از وام قرض الحسنه با قوت پیگیری می شود.
به مردم ایران اطمینان می دهیم که صدقات و زکات هر شهر را بر اساس نیات و در همان شهر هزینه کنیم.
در بودجه ۹۸ اعتبارات بسیاری از نهادها کاهش یافته اما بودجه کمیته امداد تغییری نداشته است. امیدواریم و از دولت می خواهیم همانطور که حقوق کارمندان به درستی ۲۰ درصد افزایش می یابد، اعتبارات مددجویان امداد هم به همین نسبت رشد داشته باشد.
رئیس جمهور با خواسته کمیته امداد یعنی اختصاص ۲ نوبت سبد کالا به مددجویان امداد و بهزیستی تا پایان سال موافقت کرده است و امیدواریم اختصاص سبد کالا به مددجویان به زودی انجام شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی