شما اینجا هستید
اخبار استان قم » افزایش توان تولید واحدهای صنعتی درجهت تولیدموادضدعفونی وماسک درقم

رئیس سازمان صمت قم با تاکید بر لزوم افزایش توان تولید واحدهای صنعتی استان برای تهیه محصولات بهداشتی مورد نیاز مردم، افرود: باید در این زمینه اطلاع رسانی خوبی صورت گیرد و آرامش در جامعه ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی سازمان صمت قم: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در این خصوص گفت: به‌منظور تامین محصولات موردنیاز شهروندان در مقابله با ویروس کرونا،‌ خط تولید برخی واحدهای صنعتی این استان برای تهیه مواد ضدعفونی تغییر کرد.

محمود سیجانی افزود: در استان حدود ۱۵ واحد را شناسایی کردیم که یا بالفعل در زمینه تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی فعال بودند و یا توان این کار را داشتند.

وی افزود: تلاش کردیم با تشویق آنان به سمت تغییر خط تولید مواد ضدعفونی دست و سطوح،‌ محصولات موردنیاز مردم در این شرایط را با سرعت بیشتری تولید کنیم.

وی ادامه داد: در همین رابطه پیگیری‌های لازم برای اخذ مجوزهای موردنیاز از نهادهای متولی به‌منظور عملیاتی ساختن این کار به‌سرعت در حال انجام است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: همچنین برای تامین مواد اولیه موردنیاز تولید این محصولات مانند الکل رایزنی‌های لازم با استان‌های مبدأ آن در حال انجام است تا این مواد به‌سرعت در اختیار واحدهای صنعتی هدف قرار گیرد.

سیجانی گفت: توان تولید استان در این زمینه محدود و تقاضا زیاد است‌، لذا هرگونه تولیدی که در این رابطه انجام می‌شود با برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته در اختیار سازمان غذا و دارو قرار می‌گیرد و براساس اولویت‌بندی دانشگاه علوم پزشکی میان بخش‌های مختلف توزیع می‌شود.

وی افزود: سطح تولید استان برای پاسخگویی به نیازهای ایجادشده، باوجود اضافه شدن نوبت‌های کاری و بهره‌گیری از حداکثر توان واحدهای صنعتی، کافی نیست و باید از ظرفیت‌های مختلف ازجمله واردات برای تامین نیاز قم به محصولات بهداشتی و ضدعفونی استفاده شود.

وی ادامه داد: در همین رابطه آماده همکاری با بخش خصوصی و بازرگانان برای واردات این محصولات هستیم و ثبت سفارش آنان به‌سرعت انجام می‌شود.

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: تمام تولیدهای استان و وارداتی که در زمینه تهیه مواد ضدعفونی و بهداشتی صورت می‌پذیرد، در اختیار سازمان غذا و دارو قرار می‌گیرد تا بر اساس اولویت‌بندی دانشگاه علوم پزشکی توزیع شود.

وی بیان کرد: نظارت براین کار توسط بازرسان سازمان صمت، تعزیرات و دانشگاه علوم پزشکی در قالب تیم‌های مشترک انجام می‌شود.

وی ادامه داد: حداکثر توان تولید واحدهای صنعتی استان در حوزه مواد شیمیایی و بهداشتی بدون هیچ‌گونه تعطیلی به کار گرفته می‌شود تا ظرفیت پاسخگویی به نیاز مصرف‌کنندگان بیشتر شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی