شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اجرای طرح فتح در قم با دستگیری۳۰ نفر سارق و ۱۶ نفر اراذل و اوباش

جانشین فرمانده انتظامی استان از اجرای طرح فتح با دستگیری۳۰ نفر سارق، ۱۶ اراذل و اوباش و ۱۷ خرده فروش مواد مخدر در قم خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سرهنگ “بهادر اسماعیلی” اظهارداشت: در راستای اجرای طرح فتح در استان طی ۴۸ ساعت گذشته طرح برخورد با مخلان نظم و امنیت، سارقان، خرده فروشان مواد افیونی و اراذل و اوباش در محلات آلوده شهر قم اجرا شد.
وی گفت: حاصل اجرای این طرح ۳۰ نفر سارق دستگیر و ۳۶ فقره انواع سرقت اعم از خودرو و موتورسیکلت کشف شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان قم اضافه کرد: ۱۷ نفر خرده فروش مواد مخدر نیز دستگیر و یک کیلو و ۵۰۰گرم انواع مواد افیونی کشف شده و با دستگیری یک قاچاقچی حرفه ای مواد مخدر در اتوبان “قم-تهران” ۳۶ کیلو تریاک نیز کشف شد.
سرهنگ اسماعیلی گفت: در راستای اجرای طرح فتح ۱۶ نفر اراذل و اوباش که با سلاح سرد نزاع دسته جمعی به راه انداخته بودند دستگیر و تحویل مرجع قضائی استان شدند.
جانشین فرمانده انتظامی استان قم گفت: همچنین مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی استان نیز از ۲۹۵ واحد صنفی بازدید و به ۱۰۰ واحد صنفی تذکر و اخطار پلمب داده و ۷ واحد صنفی متخلف را پلمب کردند.
وی افزود: ۸ دستگاه خودرو قاچاق بر نیز در این طرح توقیف که ارزش کالاهای مکشوفه قاچاق برابر نظر کارشناسان ۱۲ میلیارد ریال است.
سرهنگ اسماعیلی در ادامه از استمرار طرح های پلیس در روزهای آتی خبر داد و تاکید کرد: مخلان نظم و امنیت بدانند پلیس با حمایت دستگاه قضائی و پشتوانه مردم با قاطعیت در اسرع وقت با آن ها برخورد می کند.
جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه طرح های پلیس که در سطح استان اجرا می شود برای ایجاد امنیت و خواسته و مطالبه عمومی بحق مردم است به شهروندان توصیه کرد: در مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، بلافاصله از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

سرهنگ “بهادر اسماعیلی” اظهارداشت: با تلاش کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان يک دستگاه کاميون حامل بار قاچاق در محور مواصلاتی “کاشان-قم” شناسایی و توقیف شد.
وی گفت: در ادامه با هماهنگی مقام قضائی استان خودرو به یگان منتقل و در بازرسی صورت گرفته در زير بار ضايعات، ۷۶ عدد باطري خودرو سبک۱۰۰ و ۶۶ آمپر فاقد مجوز لازم و قاچاق، توليد کشور کره جنوبي کشف شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان قم ارزش محموله کشف شده را برابر اعلام نظر کارشناسان، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.
سرهنگ اسماعیلی تصریح کرد: در نهایت متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.

سرهنگ “بهادر اسماعیلی” اظهارداشت: مأموران مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از اقدام قاچاقچی مبنی بر انتقال مواد مخدر با يک دستگاه تریلی از استان های جنوب شرقی کشور به سمت استان های غربی مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی خاطر نشان کرد: با اقدامات خاص پلیسی و تبادل اطلاعات به موقع با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان لرستان، خودرو مذکور در یکی از محورهای مواصلاتی آن استان شناسایی و توقیف شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان قم اظهار داشت: مأموران در بازرسی از این خودرو، ۷۷ کیلوگرم تریاک کشف و متهم را دستگیر که برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل شد.
سرهنگ اسماعیلی تصریح کرد: پل ارتباطی تلفن ۱۱۰ به صورت شبانه روزی در خدمت مردم عزیز بوده و انتظار می رود شهروندان ضمن همکاری مستمر با پلیس در صورت مشاهده و یا اطلاع از هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق این سامانه به پلیس اطلاع دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی