شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اجرای طرح ایمن سازی روستای راهجرد در بخش سلفچگان

جعفر اویسی اظهار داشت : باهزینه ای بالغ بر دومیلیارد ریال ،۱۱۵ قطعه نیوجرسی مفصلی در حریم جاده ای روستای راهجردبخش سلفچگان نصب گردید

​به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم، درراستای ارتقا سطح ایمنی و کاهش حودث جاده ای  ،طرح ایمن سازی روستای راهجرد بخش سلفچگان ، واقع در محور اراک – قم اجرا گردید.

جعفر اویسی رئیس اداره ایمنی و حریم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم ضمن اعلام خبر فوق اضافه کرد : با عنایت به نزدیکی بافت روستای راهجرد به جاده ترانزیتی  اراک – قم و احتمال وقوع حوادثی نظیر خروج خودرو از مسیر و احتمال برخورد با ساکنان و ابنیه روستا ، طرح ایمن سازی این روستا در دستور کار قرار گرفت .

وی ادامه داد : همچنین با توجه به تردد عابران از عرض راه و ضرورت جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار ، طرح ایمن سازی روستای راهجرد ( در ناحیه متجانب با محور اراک – قم ) با نصب و استقرار افزون بر ۱۱۵ قطعه نیوجرسی مفصلی عملیاتی و به بهره برداری رسید.

اویسی هزینه اجرایی این طرح را بالغ بر دومیلیارد ریال عنوان کرد و تصریح نمود : طول هر قطعه نیوجرسی مفصلی شش متر و ارتفاع آن یک متر می باشد.

وی در توضیح بیشتری درخصوص ویژگی های این نوع نیوجرسی اظهار داشت : وزن هر قطعه از نیوجرسی های مفصلی به طور متوسط پنج تن میباشد که به وسیله مفصل های فلزی به یکدیگر متصل و در صورت خروج و برخورد خودرو با آنها میتواند تا حد قابل ملاحظه ای از ورود خودرو به روستا جلوگیری نمایند.

اویسی ارتفاع مناسب این نوع نیوجرسی را از دیگر عوامل مهم در ممانعت از ورود احشام روستاییان به سطح راه دانست و ادامه داد : بی تردید مهمترین فاکتور در تامین ایمنی راهها ، توجه جدی و اجرای دقیق مقررات جاده ای توسط رانندگان و احتیاط عابران ، خصوصا ساکنان شهر و روستاهای متجانب با جاده می باشد .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی