شما اینجا هستید
اخبار استان قم » آیت الله سبحانی: دانشگاه ها باید گره از زندگی مردم بازکنند

رئیس دانشگاه صنعتی قم با آیت الله سبحانی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار آیت الله سبحانی به وظیفه خطیر دانشگاهیان اشاره کرد و افزود: دانشگاه ها باید گره از زندگی مردم باز کنند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه: آیت الله سبحانی زندگی بشر را بر دو محورعلم و ایمان دانست و افزود: علم موتوری است که جامعه را پیش می برد و ایمان جنبه رهبری دارد.

وی افزود: دانشجو باید عالم باشد. اما علم به تنهایی کافی نیست و این تقوا است که علم را در مسیر درست حرکت می دهد و پیشرفت و شکوفایی را در جامعه ایجاد می کند. اگر عالم تقوا نداشته باشد علم او به بیراهه می رود.

مرجع عظیم الشان اسلام فرمود: علم فقط آگاهی می دهد، تقوا و ایمان علم را رهبری و هدایت می کنند. اگرعلم و تقوا در کنارهم قرار گیرند دانشگاه ها می توانند گره از زندگی مردم باز کنند.

وی ارتباط صنعت و دانشگاه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد:  امروز کشور ما به علم و صنعت نیاز دارد.باید پیشرفت کشور به دست جوانان باسواد و دین دار انجام شود. اگر این شیوه عملی شود دانشگاه ها مفید و موثر خواهند بود.

آیت الله سبحانی خاطر نشان ساخت: از معنویت در دانشگاه ها نباید غافل شد. دین باید در متن زندگی دانشجویان قرار گیرد. از این طریق دانشجو و تحصیل کرده هم دنیا را دارد و هم آخرت را.

وی در خصوص ترویج دین در دانشگاه ها گفت: تبلیغ امور دینی و مذهبی برای قشر جوان باید به صورت غیر مستقیم صورت گیرد. تشویق نسل جوان به عفاف و حجاب کار بسیار ارزشمندی است. باید اثرات و برکات حجاب در جامعه را به جوانان نشان داد. باید آنها بدانند که غرب به زن چه نگاهی دارد و چرا خانواده در غرب به شدت در حال فروپاشی است.

 دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به معرفی ۲۳ رشته فنی و مهندسی در این دانشگاه پرداخت و افزود: این دانشگاه در حال توسعه با اساتید جوان و نخبه و دانشجویان توانمند با ارتباط مستمر با صنعت استان در رونق تولید سهیم و دخیل بوده است.

وی  گفت: با توجه به جایگاه شهر مقدس قم به ویژه حضور علما و فضلا در این شهر، دانشگاه صنعتی قم با تعامل گسترده با مراجع عظام و حوزه های علمیه می تواند به دانشگاهی الگو و نمونه برای کشور تبدیل شود

رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: دانشگاه صنعتی قم با پیوند حوزه و دانشگاه می تواند نقش محوری درترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی داشته باشد و به عنوان نمونه کاملی از یک دانشگاه اسلامی، الگوی مناسبی برای سایر دانشگاه های صنعتی در کشور باشد.

 وی افزود: پوشش چادر در بین اساتید،کارکنان و دانشجویان یکی از ویژگی های متمایز این دانشگاه می باشد. ما در دانشگاه صنعتی قم به دنبال تربیت مهندسانی خلاق،کارآفرین،متدین و متعهد هستیم.در این خصوص مسئولین دانشگاه هم در بعد علمی و هم در بعد فرهنگی و دینی دانشجویان سرمایه گذاری می کنند .

دکتر رضایی نور با اشاره به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در دانشگاه گفت: برگزاری جلسات تفسیر قرآن،سه شنبه های مهدوی و تربیت مربی حجاب و عفاف بخشی از فعالیت های فرهنگی دانشگاه صنعتی قم می باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی