شما اینجا هستید
گوناگون » Google Chrome بدافزاري خطرناک در سيستم عامل اندرويد

عليرغم توليد گوشي هاي اندرويدي، ظهور بدافزارها آن را به يکي از آسيب‌پذيرترين و خطرناک‌ترين تجهيزات در دسترس و در اختيار مردم تبديل‌ کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از پايگاه خبري پليس،در حال حاضر يکي از خطرناک‌ترين اين بدافزارها، توسط متخصصين اين رشته شناسايي شده که نسخهGoogle Chrome سيستم ‌عامل اندرويد را هدف خود قرار داده است.
نحوه فعاليت اين بدافزار، به اين شکل است که پس از راه‌اندازي توسط کاربر، فعاليت مخرب خود را روي سيستم‌عامل شروع مي کند، پس از شروع فعاليت اين بدافزار، اطلاعات حساب مالي دارنده گوشي اندرويدي يکي از با ارزش‌ترين اهداف اين بدافزار به شمار مي‌رود.
براي جلوگيري از قرار نگرفتن در دام اين بدافزار، بهتر است کليه کاربران قبل از انجام هرکاري، از صحت آدرس واردشده اطمينان به عمل‌آورند و سپس فعاليت خود را آغاز کنند.
پس از بررسي‌هاي انجام‌شده توسط شرکت امنيتي Zscaler، عامل رفع آسيب‌پذيري توسط اين شرکت ارائه شد، با توجه به تجزيه‌ و تحليل کارشناسان امنيتي، اين بدافزار يکي از قدرتمندترين بدافزارهاي موجود در سيستم‌عامل‌هاي اندرويد به شمار مي‌رود که مواردي مانند نمايش جزييات تماس‌ها، بررسي پيام‌هاي متني، بازيابي تاريخچه مرورگر و سرقت اطلاعات بانکي، از اهم فعاليت‌هاي اين بدافزار جديد به شمار مي‌رود.
هنگامي‌که اين بدافزار مخرب روي سيستم‌ عامل نصب مي‌شود، اطلاعات کاربر را به‌ صورت کامل به سرورهاي فرماندهي و کنترل خود انتقال مي‌دهد.
بر اساس تجزيه‌ و تحليل‌هاي شرکت امنيتي Zscaler، مشاهده شده است که اين بدافزار قابليت غيرفعال کردن هرگونه آنتي‌ويروس روي سيستم عامل، براي اجراي فعاليت‌هاي مخرب خود دارد،تنها راه برطرف کردن اين مشکل اين است که کاربر تنظيمات گوشي خود را به تنظيمات کارخانه بازگرداند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی