شما اینجا هستید
بین الملل » پایان کار داعش در فلوجه

پایان کار داعش در فلوجه
ارتش عراق به دروازه شهر فلوجه رسید وبرخی از خبرها حاکی است که قسمتی از ارتش عراق وارد شهر فلوجه شد.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری رهپویان قم ،هم اکنون با آغاز مرحله سوم آزاد سازی فلوجه،نیروهای ارتش عراق از بیشتر محورها به محاصره فلوجه پرداختند وبرخی از خبرها حاکی از ورود نیروهایی از ارتش عراق به فلوجه خبرمی دهند.
خبرگزاری فرانسه به نقل از مسئولان نظامی عراق از ورود نیروهای این کشور به داخل شهر فلوجه، پایگاه تروریست های داعش خبر داده است. پیشتر رسانه ها از آمادگی نیروهای عراقی برای آغاز عملیات بازپس گیری فلوجه خبر داده بودند. از سوی دیگر، شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد: فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد پل ارتباطی میان منطقه صقلاویه و شمال شهر فلوجه در استان انبار به کنترل نیروهای مشترک عراقی ( نیروهای ارتش و پلیس) در آمد.
ابو مهدی المهندس معاون رئیس هیئت نیروهای داوطلب مردمی عراق در دیدار با گروهی از شیوخ عشایر فلوجه گفت: نیروهای داوطلب مردمی امروز برای آزاد کردن مردم از ظلم گروه تروریستی داعش به این مناطق آمده اند. وی افزود: نیروهای داوطلب مردمی دشوارترین بخش ماموریت آزادسازی مناطق فلوجه را اجرا کردند.

المهندس تصریح کرد: سومین مرحله با آزادسازی منطقه الصقلاویه پایان می یابد و محاصره شهر فلوجه پایان یافت و توانستیم صفوف دشمن را متلاشی کنیم و تنها هزار نفر از عناصر دشمن باقی مانده اند. نمی توانیم به صورت نبرد مستقیم به خاطر حفظ جان افراد بیگناه وارد شویم.
از سوی دیگر حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت: عملیات آزادسازی فلوجه در طول ۴۸ ساعت آینده وارد سومین مرحله خود می شود. وی افزود: اهالی فلوجه یا باید از طریق گذرگاه‌های امن از این شهر خارج شود یا اینکه در خانه های خود تا زمان آزادسازی آن باقی بمانند. العبادی از تشکل های سیاسی خواست تا اختلافات خود را فراموش کرده یا آنها را تا زمان پایان عملیات نظامی به تعویق بیاندازند؛ بویژه که اوضاع کنونی نیازمند همیاری همگان و تداوم برگزاری جلسات پارلمان است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی