سعادت خانواده در گرو تمسک به زندگی فاطمی است

عضو هیئت علمی جامعه الزهرا (س) خواستار تلاش به منظور شناساندن سبک زندگی فاطمی برای همه زنان جامعه اسلامی به ویژه زنان ایرانی شد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،معصومه ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: راه سعادت همه مردم ما از جمله بانوان […]

عضو هیئت علمی جامعه الزهرا (س) خواستار تلاش به منظور شناساندن سبک زندگی فاطمی برای همه زنان جامعه اسلامی به ویژه زنان ایرانی شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،معصومه ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: راه سعادت همه مردم ما از جمله بانوان محترم، تمسک به سبک زندگی اهل بیت(ع) خصوصاً فاطمه زهرا(س) است.

وی با اشاره به این که صدیقه کبری(س) الگوی تمام عیاری برای همه ابعاد زندگی یک زن مسلمان است، گفت: بزرگان و مراجع تقلید ما به ویژه مقام معظم رهبری بارها بر این مساله تاکید داشته اند که که بانوان باید در زندگی خود، اولویت را در همسری و مادری قرار دهند، اما متاسفانه برخی از بانوان جامعه ما کمتر به این موضوع کلیدی توجه دارند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قم همچنین با اشاره به جایگاه بسیار مهم زن در کانون خانواده ابراز داشت: خانواده‌ نهاد‌ مقدسی است که حفظ سلامت آن، تأمین کننده سعادت جامعه است، از این رو هرفرد خانوار به خصوص زنان باید به رسالت اصلی خویش در این باره اهتمام داشته باشند.

وی افزود: زنان می‌توانند علاوه بر ایجاد آرامش در خانه، بسترساز سلامت روان برای اعضای خانواده‌ بوده و همچنین زمینه موفقیت و آسایش را برای همه افراد خانواده به خوبی فراهم کنند.

ظهیری خاطرنشان کرد: از این منظر، زن برای حضور در فعالیت‌های اجتماعی،‌ باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که به این نقش محوری او در خانواده لطمه ای وارد نسازد.