جوانترین فرمانده کشورعنوان کرد:در پرداخت وام ازدواج تعجیل شود

جوانترین فرمانده کشور در نشست خبری تشریح دستاورد های پویش مهر ماندگار گفت: بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج به جوانان سخت‌گیری نکنند وبه منظور رفع مشکلات جوانان درپرداخت این وام تعجیل شود. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،مهرشادسهیلی ایلامی با ببان اینکه فقر و تبعیض جوانان را متلاشی کرده گفت؛ از مسئولین مربوطه خواهش […]

جوانترین فرمانده کشور در نشست خبری تشریح دستاورد های پویش مهر ماندگار گفت: بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج به جوانان سخت‌گیری نکنند وبه منظور رفع مشکلات جوانان درپرداخت این وام تعجیل شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،مهرشادسهیلی ایلامی با ببان اینکه فقر و تبعیض جوانان را متلاشی کرده گفت؛ از مسئولین مربوطه خواهش داریم، که در وام ازدواج جوانان تعجیل کنند، و پرداخت این وام را تا شش ماه به تاخیر نیندازند.

او با اشاره به اهمیت ازدواج در دین اسلام، اظهار کرد: ازدواج از امور مستحب مورد تاکید در دین مبین اسلام بوده و احادیث متعددی از پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت بزرگوار آن حضرت در رابطه با ترغیب و تشویق به ازدواج و مذمت ترک آن بیان شده است.

او تصریح کرد: همچنین ازدواج از جمله مظاهر زندگی اجتماعی انسان و امری الهی است و سنت پیامبر و بزرگان دین محسوب می شود و علاوه بر پاسخگویی به نیازهای جنسی و عاطفی فرد نیازهای اقتصادی اجتماعی و فرهنگی او را نیز تنظیم می کند.

فرمانده قرارگاه جهادی حضرت مهدی (عج) افزود: از آنجایی که ازدواج هنجاری بایسته در تمامی جوامع بشمار میآید، برای همین تاخیر در این امر مهم تبعات نامطلوبی برای فرد و جامعه به همراه دارد و بروز چالش های متعدد روحی و روانی و ناهنجاری‌های اجتماعی را موجب می شود.

سهیلی خاطرنشان کرد: در این راستا، فراهم آوردن بستر های لازم برای ازدواج جوانان و تشکیل خانواده دارای اهمیت اساسی بوده و تمام دستگاه هایی که در رابطه با مسایل مربوط به جوانان به ویژه ازدواج دارای وظایف قانونی هستند بایستی در مهیا نمودن شرایط برای تشکیل خانواده تمام سعی خود را به کار گیرند