شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کشف و انهدام چهار باند سرقت منزل و خودرو با بيش از ۹۰ فقره سرقت در قم

فرمانده انتظامي استان از کشف و انهدام چهار باند سرقت منزل و خودرو با بيش از ۹۰ فقره سرقت در قم خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سردار” کاظم مجتبايي”در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در حاشيه رونمايي از کشفيات اخير پليس آگاهي استان قم با اشاره به خبر فوق، اظهار داشت: از اين چهار باند، دو باند در امر سرقت منزل فعال بودند که تاکنون به ۴۵ فقره سرقت منزل اعتراف کرده اند.
وي گفت:اگرچه رصد اطلاعاتي و امکانات پليسي ما حاکي از آمار بالاتر سرقت اين باندهاست اما با جديت به دنبال کشف آن ها هستيم.
فرمانده انتظامي استان قم افزود:باندسوم که متشکل از سه نفر بود در امر سرقت خودرو فعاليت داشته که تا کنون به بيش از ۲۰ تا سرقت خودرو اعتراف کرده اند.
وي بيان داشت: باند چهارم نيز در زمينه سرقت تحت پوشش فعاليت داشته که تاکنون به بيش از ۴۵ فقره سرقت از زائران و افراد غير بومي اعتراف کرده اند.
سردار مجتبايي تعداد کل متهمان دستگير شده را ۱۸ نفر بيان کرد که بيش از ۹۰ فقره انواع سرقت را مرتکب شده اند.
فرمانده انتظامي استان با بيان اينکه اکثر افراد دستگير شده غير بومي هستند، اضافه کرد: آن ها در بيش از هفت استان فعاليت مجرمانه داشته که برخي نيز از اتباع بيگانه بوده و در سطح استان قم اقدام به سرقت مي کردند.

سردار مجتبايي در ادامه بر اهتمام جدي پليس قم براي کنترل سرقت، افزايش کشفيات، برگرداندن اموال از دست رفته به صاحبانشان و نهايتاً برقراري امنيت همه جانبه در سطح استان و کسب اعتماد عمومي مردم تاکيد کرد.
فرمانده انتظامي استان خاطرنشان کرد: توصيه هميشگي ما به مردم اين است که با پليس همکاري و نسبت به تقويت حفاظت فيزيکي اقدام وکماکان مسئولان را در امر مهم تامين امنيت ياري کنند.
کاهه دادستان قم نيز در سخناني يکي از معضلات وآسيب هاي اجتماعي جامعه، را سرقت دانست و برخي از عوامل مهم سرقت را اعتياد، فقر اقتصادي و فرهنگي بيان کرد.
” کاهه” ابراز اميدواري کرد:با زحمات مجموعه کارکنان فرماندهي انتظامي استان قم و همکاران دستگاه قضائي شاهد کاهش وقوع سرقت در قم باشيم.
وي يکي از اقدامات مهم پليس و دستگاه قضائي را حذف بستر و زمينه هاي وقوع سرقت، برخورد قاطع با سارقان بويژه سارقان سازمان يافته و باندي اعلام کرد.
دادستان قم تاکيد کرد: طرح برخورد با سرقت از طرف پليس و دستگاه قضائي جدي است و همه بزهکاران بايد در صدد اصلاح خود و عملکردشان برآيند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی