شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ۵۵ هزار دانش آموز استان قم درطرح شهاب شناسایی می شوند

مسوول هماهنگی بنیاد نخبگان استان قم  به تخصیص بودجه شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی در قالب برنامه  شهاب اشاره کرد و گفت: در سال جاری براساس برنامه ، تمامی دانش آموزان  تا پایه ۷ و ۶ و تا پایه پنجم به ترتیب در ناحیه دو یک و نواحی جعفر آباد، خلجستان، کهک و ناحیه سه و چهار  بر اساس تفاهم نامه­ی با اداره کل آموزش و پروش، استعدادهای یابی و هدایت می شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،عضو ستاد اجرایی استانی برنامه ملی شهاب افزود: تدوین برنامه شهاب در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)،سند راهبردی کشور در امور نخبگان و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جهت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر از دوران اولیه تحصیلی می باشد.

وی ادامه داد: برنامه شهاب به منظور شناسایی نامحسوس استعدادهای برتر با نظارت بنیاد نخبگان قم و همکاری آموزش و پرورش برای چهارمین سال دراستان اجرا می شود.

شیرازی تصریح کرد: شناسايي، هدايت آموزشی، تربيتي، و معنوي مستعدان دوره­ی ابتدایي تا پايان دورۀ آموزش متوسطه و زمينه‌سازي براي استمرار حمايت‌ها در مراحل مختلف برای رشد و بالندگی آنان به عنوان سرمایه‌های ملی و خدادادی و نیز تقویت و ارتقاء و تعالی هویت دینی و ملی مستعدان در دوره‌های تحصیلی به­منظور احساس مسوولیت برای ایفای نقش سازنده در اعتلای کشور اسلامی از مهمترین اهداف برنامه شهاب است.

عضو ستاد اجرایی برنامه شهاب با اشاره به شیوه نامه اجرایی برنامه شهاب بیان داشت:تشکیل ستاد اجرایی استانی و کارگروه  تخصصی جزء ضروریات این برنامه به منظور برنامه ریزی، نظارت مستمر بر جذب و شناسایی دانش آموزان مستعد می باشد.

وی افزود: دانش آموزان با توجه به استعداد آنها جهت هدایت و توانمدی به پژوهش سراها ،آموزشگاه ها و … معرفی می گردند.

مسوول هماهنگی بنیاد نخبگان استان قم  ادامه داد: به منظور اجرای دقیق این برنامه دوره­هایی برای آموزش مدیران استان، معلمان، مشاوران، معاونان، و مديران مدارس مجري به همت اداره کل آموزش و پرورش برگزار می شود که براساس پیش بینی ها حدود ۴ هزار نفر از مدیران و معلمان و کارشناسان در دوره­های آموزشی اجرای برنامه شهاب شرکت خواهند کرد.

حسین شیرازی افزود: این برنامه در ۶۵۰مدرسه ابتدایی و متوسطه با حدود ۵۵ هزار دانش­آموز در پایه­ی چهارم تا هفتم انجام می گیرد.

دبیر شورای علمی بنیاد نخبگان استان قم  ادامه داد: برنامه شهاب دو سال به صورت آزمایشی در ناحیه یک و  دو آموزش و پرورش استان در مقطع چهارم و پنجم  انجام شد که نتایج مطلوبی از آن حاصل گردیده است. و از سال تحصیلی ۹۵-۹۶ یه صورت برنامه ملی در استان پیگیری می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی