شما اینجا هستید
اخبار استان قم » پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۲۶۸ واحد تولیدی استان قم

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ۹۶۱ واحد توليدي قم که تقاضاي دريافت تسهيلات رونق توليد را داشته‌ اند، تاکنون ۲۶۸ واحد توليدي استان قم در بخش صنعت و کشاورزي تسهيلات دریافت نموده اند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم، احمد ذاکري در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر مقدس قم در مصلاي قدس، افزود:
واحدهاي توليدي قم با مشکلاتي چون کمبود نقدينگي مواجه هستند و ستاد رونق در استان يک هزار و ۱۸۶ مصوبه داشته که در اين ستاد به مشکلات ۹۹۲ واحد توليدي رسيدگي شده است.
وي گفت: از ۹۶۱ واحد توليدي قم که تقاضاي دريافت تسهيلات رونق توليد را داشته‌ اند، تاکنون به ۲۶۸ واحد توليدي استان قم در بخش صنعت و کشاورزي اين تسهيلات پرداخت شده است.
وي هم چنين از بانک ها درخواست کرد که براي تزريق تسهيلات رونق توليد با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم همکاري داشته باشند.
ذاکری با اشاره به صادرات ۱۲۲ میلیون دلاری استان در ۸ ماهه نخست امسال افزود: تعداد کشورهای هدف صادراتی استان ۳۶ کشور می باشد که نسبت به سال گذشته ۶ مورد افزایش داشته است.
وی در ادامه در خصوص درياچه نمک گفت: يکي از مشکلات اين درياچه عدم راه دسترسي به آن بود که راه فرج آباد به عنوان راه دسترسي به اين درياچه مصوب شده و سازمان راه و شهرسازي مجري انجام اين کار است.
وي اظهار کرد: مهم ‌ترين وظيفه اين سازمان رسيدگي به وضعيت اشتغال و مديريت سرمايه‌ گذاري داخلي و خارجي است.
وي با اشاره به نامگذاري سال جاري با عنوان سال اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي گفت: ايشان در نخستين سخنراني شان در حرم رضوي بر لزوم حمايت از واحدهاي توليدي پرداختند و يکي از وزارتخانه ‌هايي که متولي اين مساله قرار گرفت وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.
وي تاکيد کرد: نيازمند داشتن اطلاعات دقيق از واحدهاي توليدي بوديم و پايش واحدهاي توليدي استان قم به ‌تازگي انجام‌ شده است و نشان مي‌ دهد از ۲ هزار و ۶۰۰ واحد توليدي استان، ۲ هزار واحد توليدي فعال هستند.
وي با بيان اين که مشکلات بخش صنعت قم احصا شده است، گفت: با توجه به اين که يکي از سياست ‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي، حمايت از توليد و مصرف کالاي داخلي است در حال حاضر مهم ‌ترين مشکل واحدهاي توليدي استان بازار فروش و رکود حاکم بر بازار است.
رئيس سازمان صنعت، معدن وتجارت قم خاطرنشان کرد: يکي از راهکارهاي خروج از اين رکود حمايت از کالا هاي ايراني و بحث فرهنگ سازي در اين زمينه است.
ذاکري نقش مردم را در کنار دولت در اجراي اقتصاد مقاومتي مهم برشمرد و گفت: فرهنگ ‌سازي در زمينه استفاده از کالاهاي داخلي بايد در کشور انجام شود و براي اجراي سياست اقتصاد مقاومتي همه بايد مشارکت داشته باشند.
وي با اشاره به زائرپذير بودن قم و حضور حدود ۲۰ ميليون زائر در سال در اين استان بر مساله نظارت بر فروش اجناس و نيز مبارزه با کالاي قاچاق تاکيد کرد.
وي گفت: با توجه به سال اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل همه دست به دست هم دهيم و فرهنگ مصرف کالاي ايراني را در جامعه ترويج کنيم و اين مساله چرخ توليد را مي چرخاند و بايد کار کنيم تا شاهد رشد سرمايه گذاري داخلي و خارجي و ايجاد اشتغال بيشتر در جامعه باشيم.
سومين جلسه «رقابت در خدمت» پيش از شروع آيين عبادي – سياسي نماز جمعه قم با حضور مسئولان صنعتي و بازرگاني استان قم در مصلاي قدس برگزار شد.
در اين جلسه؛ ، احمد ذاکري رئيس، امير محمدي چهر معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت و محمود سيجاني معاون امور صنايع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، امير طيبي نژاد مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان قم، حسن احمدلو رئيس اتاق اصناف استان قم و ابوالفضل خاکي رئيس اتاق بازگاني و صنايع و معادن و کشاورزي استان قم حضور داشتند و به صورت چهره به چهره پاسخگوي پرسش هاي مراجعه کنندگان در زمينه کاري خود بودند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی