شما اینجا هستید
اخبار استان قم » در مدت ۳ سال ناوگان حمل و نقل فرسوده استان نوسازي مي‌شود

اولين جلسه كارگروه استاني اسقاط خودروهاي فرسوده كه با حضور دبير ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور در استانداري قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،در اولين جلسه كارگروه استاني اسقاط خودروهاي فرسوده كه با حضور دبير ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور در استانداري قم برگزار شد ، مهندس محسن بهشتي معاون امور عمراني استاندار و رئيس كارگروه استاني طي سخناني با اشاره به سياست دولت تدبير و اميد براي اسقاط و از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده گفت: استان بايد با استفاده از اين ظرفيت ناوگان حمل و نقل فرسوده را از رده خارج و با استفاده از تسهيلات يارانه‌اي دولت ، خودروهاي جديد و كارآمد را وارد ناوگان حمل و نقل بار و مسافر برون شهري نمايد.

وي افزود: تا پايان سال ۹۸ تعداد ۲۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه از خودروهاي سواري، وانت، كاميون، اتوبوس، ميني‌بوس و تاكسي بايد از رده خارج و همين تعداد خودرو نو وارد چرخه حمل و نقل استان گردد.

معاون امور عمراني استاندار كاهش آلودگي هوا، كاهش مصرف سوخت و افزايش ايمني رانندگان و ساير كاربران جاده‌اي را از عمده‌ترين مزاياي اين طرح ذكر كرد و گفت: كارآمدي و مدرن بودن سيستم حمل و نقل هر شهر يكي از شاخصه‌هاي اصلي توسعه است و اميدواريم با اجراي اين طرح شاهد توسعه حمل و نقل و اقتصاد استان باشيم.

خاطر نشان مي‌شود در اين جلسه احكام اعضاي كارگروه استاني به نمايندگان استانداري، شهرداري، راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، پليس راه، محيط زيست و صنعت، معدن و تجارت اعطاء شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی