شما اینجا هستید
اخبار استان قم » آموزش مهارت هاي زندگي مؤثرترين راهكار براي پيشگيري از طلاق است

استاندار قم با تاكيد بر لزوم ریشه‌یابی علل و عوامل بروز عارضه طلاق در جامعه، گفت: آموزش مهارت‌های زندگی موثرترین راهکار در پیشگیری از طلاق و تحكيم بنيان خانواده است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومی استانداری قم، سید مهدی صادقی استاندار قم در یکصد و پنجاهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که عصر چهارشنبه در سالن امام جواد (ع) برگزار شد، طی سخنانی پیرامون معضل طلاق و ازدواج هاي ناموفق، اظهار داشت: طلاق از جمله آسيب هاي مهمي است كه بايد علل و عوامل و زمينه هاي بروز آن به درستي شناسایی و احصاء شود.
استاندار قم با اشاره به اهميت ارائه مشاوره به خانواده ها، بر نقش مراكز مذهبي و تشكل ها در اين زمينه تاكيد و اضافه کرد: نقش مساجد، هیئت امناء و معتمدین محل در حل اختلافات و پیشگیری از بروز تشنج در خانواده های و طلاق بسیار کارگشاست.
صادقی برخورداري زوجين از مهارت های مختلف زندگی و زناشویی را در پایداری خانواده ضروری دانست و عنوان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی، همسرداری و فرزند‌پروری می‌تواند در پیشگیری از طلاق بسیار موثر باشد.
جانشین رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اهمیت نحوه تعامل و برخورد والدین و تلاش آن ها براي ايجاد محيطي آرام و با نشاط در خانواده گفت: بسياري از هنجارشكني ها و آسيب هاي اجتماعي، نشأت گرفته از خانواده هاي پرتنش و عاري از آرامش و روابط سالم است.
وی به تأثيرات منفي فضاي مجازي و شبکه های اجتماعی در القاء مسائل ضد ارزشي و تضعيف نهاد خانواده اشاره و تصريح كرد: باید فرهنگ صحیح استفاده از فناوری های روز در بین خانواده ها نهادینه شده و از اين فناوري ها به عنوان فرصتي براي فرهنگ سازي استفاده شود.
استاندار قم همچنين با قدرداني از خدمات حجت الاسلام دانشي مديركل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي و دبير شوراي فرهنگ عمومي استان، براي آقاي فرجي به عنوان دبير جديد شورا آرزوي توفيق كرد.
آیت الله سعیدی رئيس شورای فرهنگ عمومی استان نیز در اين جلسه با انتقاد از نهادینه شدن افراط برخی خانواده ها در توجه بیش از حد به فرزندان، افزود: این نحوه رفتار پدر و مادر سبب تربیت نسلی راحت طلب و کم ظرفیت می شود که در زندگی زناشویی نیز انتظارات بیش ارحد از طرفین دارند و در نتیجه زمینه بروز اختلافات را ایجاد می کند.
امام جمعه قم با تأکید بر طرح و نقشه راه دين و قرآن برای حل اختلافات و کاهش تنش در خانواده ها، اضافه کرد: در منظر قرآن نقش نمایندگانی از طرف خانواده ها و بزرگان برای ریش سفیدی و حل موارد اختلاف بين زوجين مورد تأکید قرار گرفته است.
وي افزود: باید با تأسي به آموزه هاي ديني و قرآني، امروز هم افرادی با ورود در مورد منازعات زن و شوهر و ارائه مشاوره هاي صحیح از بروز طلاق پیشگیری نمایند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی