شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کمیته امداد ویژه بانوان در قم افتتاح شد

همزمان با آغاز ماه ربیع الاول کمیته امداد ویژه بانوان در استان قم توسط بانوان امدادگر شروع بکار کرد. وبا افتتاح کمیته امداد ویژه بانوان با کارکنان زن متخصص و باتجربه ، فصل جدیدی در خدمت رسانی به زنان سرپرست خانوار در استان قم رقم می خورد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از سایت خبری کمیته امداد ، اکبر میرشکار مدیر کل کمیته امداد استان قم در مراسم افتتاحیه اداره بانوان در استان ضمن قدردانی از کارکنان امداد قم در راه اندازی این اداره گفت: کمیته امداد قم بیش از ۱۳ هزار خانواده تحت حمایت دارد که سرپرست نیمی از آنها زنان هستند و هدف ما در تاسیس اداره بانوان تسهیل خدمت رسانی و ارتقای سطح کیفی خدمات به خانواده هایی است که سرپرست آنها زنان هستند.
وی با اشاره به اینکه نباید از کنار مشکلاتی که مختص زنان سرپرست خانوار است بی تفاوت عبور کنیم تصریح کرد: با این نگاه اداره بانوان را راه اندازی کرده ایم و کارکنان آن را از مددکار تا رئیس از همکاران زن باتجربه شاغل در امداد قم قرار داده ایم تا زنان سرپرست خانوار جوان که تحت حمایت این نهاد هستند بتوانند بدون نگرانی مشکلات خود را مطرح و درخواست مشاوره و مساعدت متناسب با نیازهایشان داشته باشند.
مدیر کل کمیته امداد قم با بیان اینکه چهره فقر در جامعه تغییر یافته است گفت : فقر خانواده ها امروز فقط فقر اقتصادی و معیشتی نیست بلکه فقر فرهنگی و فقر اجتماعی از جمله های فقرهای کنونی خانواده هاست که باید خارج از قالب شعار و سخنرانی برای رفع آنها فکر اساسی و ریشه ای کرد که راه اندازی اداره ویژه بانوان از جمله همین طرح هاست.
میرشکار اعلام رضایت عموم مراجع تقلید و علما را از این طرح یادآور شد و تاکید کرد : اگر گامی که در این راه برداشته شده است در مسیر درست آن قرار بگیرد آثار و برکات خوبی را برای زنان جوان سرپرست خانوار خانواده بزرگ کمیته امداد خواهد داشت.
وی ظرفیتهای بالقوه بانوان را در زمینه های مختلف عملکرد کمیته امداد خاطر نشان و تشریح کرد : کمیته امداد اداره بانوان باید علاوه بر شرح وظایف معمول و مرسوم ، به یک مرکز تحقیقی و پژوهشی تبدیل شود بطوریکه در مباحث کلان از قبیل آسیبهای اجتماعی مرتبط با زنان سرپرست خانوار ، پیشگیری و درمان بیماریهای خاص این خانواده ها ، ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار و اشتغال امن آنها بتواند راهکار و نظرات سازنده ارائه کند .
مدیر کل کمیته امداد استان قم با تاکید بر اینکه کارکنان کمیته امداد استان قم از سالم ترین و پاک ترین پرسنل این نهاد در کشور هستند افزود : برای رسیدن به اهداف پیش بینی شده این طرح، نباید از ظرفیت علمی و فکری حوزه علمیه ، مشاوران زبده تخصصی امور بانوان و بانوان نیکوکار و خیر استان غافل شد.
مدیر کل کمیته امداد استان قم در حاشیه مراسم افتتاح کمیته امداد ویژه بانوان در استان قم از این اداره بازدید و نکات لازم را به بانوان شاغل در این اداره متذکر شد.
میرشکار تهیه و تنظیم فرآیند جدیدی از خدمت رسانی به خانواده های دارای سرپرست زن را خواستار شد و گفت : مددکاری در استان قم باید با نگاهی متفاوت کاملا اسلامی شود و اگر در فرآیند خدمات رسانی به خانواده ها ضعف ، آسیب یا مشکلاتی وجود دارد که روند خدمت رسانی را کند می کند باید حذف شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی