شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کشف و رهاسازی روباه و پرندگان وحشی در قم

رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دو قلاده روباه و ۱۰ قطعه پرندگان وحشی در قم کشف و یا زنده گیری شده و در دامان طبیعت رهاسازی شدند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمدرضا عابدی در سخنانی اظهار داشت: در راستای عملیات پایش و کنترل پرنده فروشی های سطح شهر قم با همراهی یگان حفاظت محیط زیست، ۱۰ قطعه پرنده وحشی کشف و ضبط شدند.

وی در ادامه افزود: این پرندگان وحشی شامل ۵ قطعه طرقه، ۴ قطعه سهره وحشی و یک قطعه بلبل خرما بودند که پس از تیمار و نگهداری اولیه و اطمینان از سلامت آنها در زیستگاههای طبیعی استان قم رهاسازی شدند.

رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دو قلاده روباه نیز که توسط مأموران ایستگاه آتش نشانی پردیسان و همچنین بر اساس گزارش های مردمی در دو نقطه از شهر قم زنده گیری شده بودند، به دامان طبیعت بازگشتند.

وی در پایان تصریح کرد: از عموم شهروندان محترم تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه جانور وحشی و یا تخلفات محیط زیستی در رابطه با نگهداری و خرید و فروش جانوران وحشی در سطح استان گزارش خود را به صورت شبانه روز با شماره تلفن ۳۲۶۰۲۹۸۱ در جریان بگذارند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی