شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کشف محموله هاي قاچاق کالا به ارزش ۷۵ ميليارد ريال در قم

فرمانده انتظامي استان از کشف محموله هاي قاچاق کالا به ارزش ۷۵ ميليارد ريال و دستگيري ۱۴۹نفر قاچاقچي طي پنج ماهه گذشته در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سردار”کاظم مجتبايي”در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در حاشيه بازديد از کشفيات اخير اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي استان قم، يکي از ماموريت هاي عمده و اساسي نيروي انتظامي را مبارزه بي امان با قاچاق کالا دانست و اظهارداشت: قاچاق کالا نقشي مستقيم در کاهش توليد و به هم ريختگي اقتصاد کشور داشته بر اين اساس ناجا در تلاش است فعاليت هاي گسترده و موثري را با هماهنگي و همکاري ساير دستگاه هاي مرتبط داشته باشد.
وي گفت: در پنج ماهه گذشته با تلاش مأموران پليس آگاهي و اداره مبارزه با قاچاق کالا استان قم از نظر حجمي حدود ۱۰۰درصد کشفيات کالاي قاچاق افزايش داشته است.
فرمانده انتظامي استان قم افزود: سال گذشته کشفيات قاچاق ۶٫۲ ميليارد تومان بوده و امسال در ۵ ماهه نخست سال ۷٫۵ ميليارد تومان يعني حدود ۱۲٫۵ درصد افزايش را نشان مي دهد.
وي ادامه داد: طي اين مدت از قاچاقچيان حدود ۱۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگين کشف شده و ۱۴۹ نفر دستگير که نسبت به سال گذشته افزايش ۳۰درصدي را نشان مي دهد.
سردار مجتبايي ضمن تاکيد بر تمرکز بيش از پيش بر سرشاخه هاي اصلي قاچاق کالا و هماهنگي و هم آوردي موثرتر با استان هاي مجاور و استان هاي مبدا قاچاق براي مقابله با اين پديده شوم، اهتمام به اين امر را در سامان بخشي به اقتصاد کشور و همچنين کمک به اقتصاد مقامتي مهم ارزيابي کرد.
فرمانده انتظامي استان قم با بيان اينکه در سال جاري بيشترين سهم کشفيات در قم مربوط به لوازم خودرو و سيگارت بوده است، از تلاش و زحمات دستگاه هاي مرتبط مانند اداره کل مبارزه با قاچاق استان، گمرک، دستگاه قضائي و همچنين ستاد اموال تمليکي استان قدرداني کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی