شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کشف محموله هاي قاچاق به ارزش ۱۰ ميليارد ريال در قم

جانشين فرماندهي انتظامي استان از کشف محموله هاي قاچاق به ارزش ۱۰ ميليارد ريال در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سرهنگ”صياد درويشي”در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهارداشت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي استان قم طي يک هفته گذشته موفق شدند چندين محموله قاچاق را شامل لوازم خانگی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، اقلام خوراکی به ارزش سه میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال، ۳۲ هزار تیغه برف پاک کن به ارزش‌ چهار میلیارد ریال و لوازم یدکی خودرو به ارزش ۸۵۰ میلیون ریال و همچنین ۱۵۲۰ دستگاه بی سیم به ارزش دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کشف و هشت نفر را در اين رابطه دستگير کنند.

وي ارزش محموله هاي مکشوفه را بيش از ۱۰ ميليارد ریال عنوان کرد و گفت: همکاران با یک اقدام اطلاعاتی-عملیاتی نيز موفق شدند یک باند فعال در عرصه خرید و فروش عتیقه جات را شناسایی و چهار نفر را دستگير که پنج عدد کوزه سفالی عتیقه نيز در اين رابطه کشف شده و طبق نظر کارشناسان قدمت آن به هزاره اول قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد.

جانشين فرماندهي انتظامي استان قم با اشاره به افزايش کشفيات قاچاق در سال جاري، تصريح کرد: در تعداد پرونده ها ۱۳.۹ درصد افزایش، در حوزه دستگیری قاچاقچیان ۳۷ درصد و در حوزه توقیف خودروهای متعلق به قاچاقچیان ۳۳ درصد افزایش داشته ایم.

سرهنگ درويشي در خاتمه ارزش ریالی کشفیات قاچاق پليس قم را در هفت ماه گذشته بيش از ۱۰۰ میلیارد ریال دانست که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶.۲ درصد افزایش داشته است.

//////////////////////////////////////////

کشف ۱۹۰ کيلوگرم ترياک در قم

جانشين فرمانده انتظامي استان از کشف ۱۹۰ کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک در قم خبر داد.

سرهنگ”صياد درويشي” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با اشاره به تعامل پليس امنيت عمومي و مبارزه با مواد مخدر استان قم در شناسايي و متلاشي کردن يک باند قاچاق موادمخدر در استان، اظهارداشت: اعضاي اين باند قصد داشتند توسط دو دستگاه خودرو پژو از استان های جنوبي با عبور از حوزه استحفاظي قم، محموله مواد افيوني را به تهران منتقل کنند.

جانشين فرمانده انتظامي استان قم افزود: پس از هماهنگي هاي قضائي ،ماموران انتظامی به محورهای مواصلاتي استان قم اعزام شدند و اقدام به کنترل تردد خودروهای عبوری کردند.

سرهنگ درويشي گفت: در ادامه با رصد اطلاعاتی، خودروهاي مذکور شناسايي و پس از توقيف، طي بازرسي ۲۰ بسته تریاک به وزن ۱۹۰ کیلوگرم کشف و چهار نفر نيز در اين رابطه دستگير شدند.

جانشين فرمانده انتظامي استان قم افزود: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده براي سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضائي استان شدند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی