شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کشف محموله بزرگ پرندگان وحشی در قم

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: به دنبال بازرسی از یکی از واحدهای پرنده فروشی در شهر قنوات در استان قم، محموله ای بزرگ از انواع پرندگان وحشی کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، به نقل ازروابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، طیب احمدی با اشاره به گشت و کنترل مستمر واحدهای پرنده فروشی در سطح استان در سخنانی اظهار داشت: واحدهای پرنده فروشی و افرادی که در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش جانوران می کنند، کاملا تحت نظارت و پایش ماموران اجرایی این اداره کل قرار دارند.

وی با بیان اینکه هرگونه نگهداری و خرید و فروش جانوران وحشی تخلف بوده و بر اساس ضوابط قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد، تصریح کرد: به دنبال دریافت گزارش مردمی و بازرسی از یکی از واحدهای پرنده فروشی در شهر قنوات در استان قم، محموله ای بزرگ از انواع پرندگان وحشی کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: محموله کشف شده پرندگان شامل ۱۲ قطعه کبک، ۲۱ قطعه قرقاول، ۳ قطعه تیهو، ۳ قطعه مینا، ۲ قطعه سار، ۲ قطعه بلدرچین وحشی، یک قطعه دلیجه، یک قطعه کلاغ زاغی و یک قطعه کلاغ نوک سرخ می باشد.

وی با بیان اینکه پرونده تخلف زیست محیطی این واحد پرنده فروشی پس از تکمیل جهت بررسی و صدور رأی به مراجع قضایی ارسال شده است، خاطرنشان کرد: پرندگان وحشی کشف شده پس از تیمار و رسیدگی اولیه در زیستگاه طبیعی خود در سطح استان رهاسازی شده اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی