شما اینجا هستید
اخبار استان قم » پیاده راه ارم قبل از پایان سال تکمیل می‌شودوکسبه نگران نباشند

شهردار منطقه هفت قم گفت: تمام توان حوزه مدیریت شهری بر این است که تسریع در پروژه پیاده راه ارم شده و قبل از پایان سال این پروژه به بهره برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، علیرضا اقبالیان عصر امروز در نشست خبری تشریح فعالیت‌های عمرانی شهرداری منطقه هفت، با اشاره به این مطلب اظهار داشت: تلاش شهرداری بر آرام سازی محدوده مرکز شهر برای بهره‌مندی بهتر مردم از این محدوده بوده است چراکه خودرو معضلی در هسته مرکزی شهر بوده و در برخی ایام خاص نیاز است خدمات مناسب به جمعیت پیاده ارائه شود.

وی با بیان اینکه باغ راه بهار، خیابان حضرتی، کوچه آب انبار سیدعرب را در راستای زیباسازی، بهسازی و آرام سازی اقدام کردیم تصریح کرد: طرح‌های این پروژه‌ها از سوی معاونت فنی اجرایی شد و با مشارکت مردم شاهد بهره برداری از این پروژه‌ها هستیم.

شهردار منطقه هفت قم با بیان اینکه بین این پروژه‌های کلیدی باید نقطه اتصالی را برقرار می‌کردیم گفت: از دی ماه ۹۴ نسبت به طراحی‌ها و اخذ مصوبات لازم برای این پروژه اقدام کردیم تا تمام تمهیدات ترافیکی، اجتماعی و فرهنگی پیش‌بینی شود و در حال حاضر این پروژه‌ها حاوی تمام مصوبات و مطالعات لازم است.

وی با اشاره به بررسی طرح‌های اجراشده در شهرهای دیگر کشور بیان کرد: نقاط ضعف و قوت این پروژه‌ها را گرفتیم و در راستای آن طراحی پروژه پیاده راه خیابان ارم آغاز شد.

اقبالیان با تاکید بر اینکه از دو ماه گذشته اطلاع رسانی به کسبه و مردم در خصوص اجرای این پروژه آغاز شده است افزود: این اطلاع‌رسانی برای این بود که هر کسی برای تامین زیرساخت‌ها پروژه‌ای دارد اجرایی کرده تا پس از این تخریب در محور صورت نگیرد.

وی با تقدیر از کسبه محور خیابان ارم گفت: اگرچه مردم در خلال اجرای این پروژه دچار مشکلاتی شده‌اند اما کسبه مطلع بودند و با شهرداری همراهی کرده‌اند.

شهردار منطقه هفت قم با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا قبل از پایان سال این پروژه را تکمیل کنیم اظهار کرد: این پروژه به طول ۴۰۰ متر و به عرض ۲۱ متر شامل ۱۴ متر پیاده راه و ۷ متر سواره‌رو در حال اجرا است.

وی با تاکید بر اینکه قبلا دو پیاده راه حدود ۳ متری در دو طرف داشتیم که زیرساخت‌ آنها به حدود بیش از ۵۰ سال قبل بر می‌گشت گفت: تاسیسات نهر زراعی و… فرسوده شده بود و مردم برای تردد در پیاده‌روها به سطح معابر می‌آمدند و در فرآیند اجرای پروژه این بحث را در نظر گرفتیم.

اقبالیان با اشاره به اختصاص اعتبار ۳۵ میلیارد ریالی برای پروژه پیاده‌راه ارم گفت: این پروژه تماما به صورت سنگ‌فرش و در طرفین فضای سبز و مبلمان شهری و اجرای نورپردازی اجرا خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه سعی داریم پروژه را در کمتر از سه ماه تکمیل کنیم تا شب عید در اختیار مردم باشد، با اشاره به مشکلات ایجاد شده در مسیر اجرای پروژه برای خطوط حمل و نقل عمومی بیان کرد: تاکسیرانی تعدادی تاکسی ون را اختصاص داده تا مردم را به سمت مسیرهای اطراف حرم منتقل کنند.

شهردار منطقه هفت تصریح کرد: اتوبوسرانی نیز ناوگان خود را اختصاص داده تا مردم را در حاشیه طرح ترافیک منتقل کنند.

وی اذعان کرد: تمام توان حوزه مدیریت شهری بر این است که تسریع در کار شده و مکرر بازدید داریم تا با همین روند به سرعت پروژه در کمتر از زمان مقرر شده به بهره‌برداری برسد.

اقبالیان تصریح کرد: برنامه داریم در سال آینده نیز ادامه خیابان ارم و باغ‌راه بهار و خیابان انقلاب را انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه مطالعات هسته مرکزی در حال انجام است و با تکمیل مطالعات ایستگاه مترو و… بحث آرام‌سازی و محورسازی در هسته مرکزی را ادامه خواهیم داد گفت: سعی داریم فضایی ایجاد کنیم که مردم با آرامش از محدوده حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مراکز اداری و تجاری و… استفاده کنند.

شهردار منطقه هفت قم با تاکید بر اینکهارتقاء سطح اجتماعی، فرهنگی و رفتاری مردم در این پروژه در دستور کار است، به محدوده زمانی اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز یک ماه استقبال از مسافرین داریم و پس از آن ایام دیگر سال و مناسبت‌های مختلف است و مکرر زائرین در شهر قم حضور دارند و این زمان بهترین فرصتی است که زائرین در شهر قم کمتر حضور دارند.

وی افزود: ۵ خودرو ون از هفت صبح تا ۱۰ شب در مسیر ابتدای چهارمردان تا تقاطع عماریاسر تردد کرده و زائرین را منتقل می‌کنند و سعی داریم خودرو برقی هم تهیه کنیم که مردم را منتقل کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی