شما اینجا هستید
اخبار استان قم » پاسگاه محیط بانی حوض سلطان قم افتتاح می شود

مدیر کل محیط زیست استان قم گفت:همزمان با هفته دولت،پاسگاه محیط بانی حوض سلطان در استان قم افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سید رحمان دانیالی در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری هفته دولت استان قم، با اشاره به اینکه بزرگترین اقدام محیط زیستی ابلاغ سیاست های محیط زیست توسط مقام معظم رهبری بوده است اظهار داشت: بومی سازی این سیاست ها اقدامی است که با توجه به حضور علما و فضلای علوم دینی و نیز نخبگان دانشگاهی در استان قم باید در دستور کار است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم با بیان اینکه در عرصه های مختلف سعی شده اقدامات خوبی با حضور دستگاه های اجرایی استان انجام دهیم افزود: تخصیص زمین مرکز تحقیقات زیست محیطی از مهم ترین اقداماتی است بعد از ۱۰ سال انجام شد.

وی ادامه داد: همچنین زمین ۵ هکتاری محیط بانی حوض سلطان به منظور معرفی تالاب های استان تخصیص داده شد که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

دانیالی با اشاره به اینکه این پاسگاه در صورت حمایت دولت می تواند جذابیت توریستی و تاثیرات کشاورزی و اقتصادی برای استان به همراه داشته باشد گفت: افزایش مناطق تحت مدیریت، تکمیل و تجهیز حداقلی امکانات محیط بانی، و تجهیزات اطفای حریق و اقدام همایش اسلام و محیط زیست بود که با همکاری دانشگاه مفید از دیگر اقداماتی است که طی یک سال گذشته انجام شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی