شما اینجا هستید
اخبار استان قم » هم افزايي شهرك هاي صنعتي قم با دستگاه هاي استان براي تحقق اقتصاد مقاومتي

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم خواستار هم افزايي مسوولان در جهت قرار دادن هدفمند تسهيلات بانكي در اختيار فعالان توليد و اشتغالپايدار در استان شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان قم؛ اميرطيبي نژاد در ديدار با رئيس صندوق کارآفريني اميد استان اظهارداشت: مهمترين اولويت مجموعه برنامه ها و اهداف شركت شهرك هاي صنعتي استان حمايت از كارآفريني به منظور توسعه توليد و اشتغال پايدار در سطح شهرك هاي صنعتي است.

وي با بيان اينكه براي دست يابي به اقتصاد مقاومتي لازم است ثروت موجود در جامعه تبديل به سرمايه شود تصريح كرد: بخش قابل توجهي از ثروت جامعه با عنوان منابع مالي به حالت راكد درآمده است كه مي بايست به صورت هدفمند و در قالب تسهيلات كم بهره در اختيار صنعتگران قرار گيرد.

طيبي نژاد با تقدير از هم افزايي مناسب صندوق كارآفريني اميد در استان با واحدهاي توليدي گفت: سودهاي بانك ها به مشكلي براي توليد كنندگان تبديل شده است و در اين بخش نيز بايستي فرهنگ قرض الحسنه در بخش صنعت گسترش يابد.

وي با اشاره به نياز مالي كسب و كارهاي كوچك ومتوسط توضيح داد: در سطح صنايع كوچك و خوشه هاي كسب وكار، وام هاي كم بهره و قرض الحسنه هرچند به ميزان كم مي تواند بخش قابل توجهي از مشكلات واحدها را برطرف كند و سبب احيا و رونق بسياري از صنايع كوچك خانگي مانند بافت فرش دستباف شود.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم حضور بانك ها در كنار فعالان خوشه هاي كسب و كار براي تامين مواد اوليه كالاي توليدي را از ديگر راه هاي مناسب حمايت جدي بانك ها از فعالان بخش توليد و اشتغال عنوان كرد و گفت:  با تزريق منابع مالي به توليد توسط بانك ها و يا نظارت ايشان ضمن افزايش توليد و بالا رفتن قدرت رقابت توليد كنندگان در صادرات و حضور جدي در بازارهاي منطقه ايي مي شود.

غلامرضا ترک سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان نيز در اين ديدار با استقبال از گسترش همكاري با واحدهاي توليدي شهرك هاي صنعتي قم گفت: بدنبال آن هستيم تا با تمام ظرفيت موجود و شناسايي واحدهاي توانمند و دانش بنيان و تامين اعتبارات مورد نياز آنها در راستاي رونق توليد و اشتغال پايدار در قم گام برداريم ومعتقديم همكاري نزديك دو مجموعه مي تواند ما را در رسيدن به اقتصاد مقاومتي كمك كند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی