شما اینجا هستید
اخبار استان قم » همراهی اصناف با پلیس با ارزش‌ترین سرمایه است

 

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه کار پلیس بدون مشارکت بخش‌های مختلف جامعه انجام شدنی نیست، گفت: مشارکت و تعامل وهمراهی اصناف با پلیس با ارزش‌ترین سرمایه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار “کاظم مجتبایی” در همایش پلیس، امنیت و اصناف که همزمان با هفته ناجا برگزار شد، با بیان اینکه اصناف و بخش‌های مختلف با این قشر برای تحقق یک امنیت فراگیر و جامع در کنار پلیس و نیروی انتظامی در حال تلاش هستند، اظهار کرد: حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی در دنیا از یکدیگر جدا هستند و نمی‌توانیم آنها را با یکدیگر جمع ببندیم چرا که تخصص‌ها و کارکردها در این عرصه‌ها متفاوت است.

وی با تاکید بر اینکه متخصصان فقط می‌توانند کار تخصصی خود را در عرصه مورد نظر دنبال کنند، اضافه کرد: برخی از کارهای نادرست و نتایج ناموفق نشان از ورود افراد غیرمتخصص به عرصه‌های تخصصی است به همین علت همگان باید باور داشته باشیم که برخی دخالت‌ها سبب ناآرامی و بهم‌ریختگی می‌شود.

فرمانده انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: در یک دید کلی و عمومی اجزای مختلف در حوزه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی می‌توانند در کنار یکدیگر قرار گرفته و یک جامعه و گروهی را تشکیل دهند که به سمت یک هدف حرکت می‌کنند.

وی حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های دینی را یکی از اهداف اصلی نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: اگر اجزای مختلف اقتصادی و اجتماعی در کنار نیروی انتظامی قرار گیرند می‌توانند اثربخشی فعالیت‌های این مجموعه را افزایش دهند و در مقابل نیز اگر پلیس در کنار اصناف برای تحقق اقتصادی پوینده و امنیت فضای کسب و کار تلاش کند رسیدن به نتیجه قطعی می‌شود.

سردار مجتبایی با بیان اینکه کار پلیس بدون مشارکت بخش‌های مختلف جامعه انجام شدنی نیست، گفت: مشارکت و تعامل سبب رسیدن به نتیجه می‌شود به همین علت پلیس تعامل و مشارکت خود را با بخش‌های مختلف استمرار و افزایش می‌دهد هر چند زمانی که موضوع همراهی بازار و اصناف مطرح می‌شود مباحث مادی مورد نظر نیست چرا که این همراهی اصناف با پلیس با ارزش‌ترین سرمایه است.

“احمد ذاکری” رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز مطرح کرد: نیروی انتظامی در عرصه مبارزه با کالای قاچاق نیز گام‌های مطلوبی برداشته و در این عرصه کاهش میزان کالای قاچاق را شاهد هستیم.

وی از تلاش نیروی انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر یاد کرد و افزود: معضل اعتیاد در سطح کشور به سرمایه‌های موجود به ویژه نیروی انسانی ضربه می‌زند که اکنون رفع این معضل توسط نیروهای انتظامی در حال پیگیری است.

“احمد امیرآبادی فراهانی” نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه باید در راستای تامین نیازهای معیشتی نیروهای ناجا اقدامات لازم انجام شود، تصریح کرد: مسئؤلان وظیفه حمایت از پلیس را بر عهده دارند، در قم نیز که با پدیده حاشیه‌نشینی روبه رو هستیم باید نگاهی ویژه به نیروی انتظامی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی برخاسته از درون مردم است چرا که امروزه جوانان انقلابی در این مجموعه فعالیت دارند که آنها وارثان نسل شهدا هستند، نیروی انتظامی نظام اسلامی با پلیس قبل از انقلاب اسلامی متفاوت است  چون از افرادی متعهد تشکیل شده که به رسالت‌های خود به خوبی عمل می‌کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی