شما اینجا هستید
اخبار استان قم » مالباختگان کلاهبردار ۱۵ميلياردي دستگیرشده توسط پلیس را شناسايي کنند

رئيس پليس آگاهي استان از دستگيري کلاهبرداری خبر داد که با فروش قولنامه ای خودرو، ۱۵ميليارد ريال کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سرهنگ”احمد کرمي”در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهارداشت:در پي وقوع چند فقره کلاهبرداري توسط فردي از طريق يکي از سايت هاي خريد و فروش، موضوع در دستور کار مأموران آگاهي استان قم قرار گرفت.

به گفته وي متهم طي تماس تلفني با فروشنده های خودرو و پس از حضور در محل با جعل عنوان مامور يکي از دستگاه هاي نظامي و اعتمادسازي، ضمن تنظيم قولنامه و پرداخت چک هاي مشکل دار اقدام به خريد خودرو و کلاهبرداري مي کرد.

رئيس پليس آگاهي استان قم افزود: نامبرده کليه مدارک خودرو را به همراه قولنامه تحويل گرفته و دريافت سند خودرو را به پاس شدن چک ها موکول و متعاقباً در همان سايت اقدام به فروش قولنامه اي خودرو، زير قيمت بازار مي کرد.

سرهنگ کرمي گفت: پس از انجام تحقيقات تکميلي و استعلام های انجام شده تعداد ديگري از شکات در استان هاي آذربايجان شرقي، همدان، مرکزي، البرز، مازندران، کردستان، لرستان، خوزستان و تهران شناسايي شدند.

وي افزود: در ادامه با شناسايي متهم، سه اکيپ از ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي، به مخفيگاه وی اعزام و او را دستگير کردند.

سرهنگ کرمي با بيان اينکه نامبرده داراي هشت فقره سابقه کيفري است، افزود: در بازرسي از متهم و خودرو وي يک قبضه سلاح کمري به همراه ۷۱ فشنگ جنگي، دو دستگاه بي سيم، دو عدد افشانه، يک رشته دستبند و شوکر و … کشف شد.

وي گفت: در تحقيقات انجام شده، متهم به بزه انتسابي اعتراف و بيان داشت، چک هاي بي اعتبار و مشکل دار متعلق به يک نفر زنداني بوده که بابت هر فقره مبالغي بين هفت تا ۱۰ ميليون ريال پرداخت کرده است.

رئيس پليس آگاهي استان قم با اشاره به اینکه در اين پرونده تاکنون ۷۰ نفر شاکي و ارزش کلاهبرداري ۱۵ ميليارد ريال به ثبت رسيده است، افزود: دادستاني قم دستور داده تصوير متهم بدون پوشش در رسانه ها منتشر شود،‌ضمناً افرادي که از اين طريق مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند جهت شناسایی متهم مورد اشاره و ثبت شکايت به پليس آگاهي استان مراجعه کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی