شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ضرورت شكل گيري فهم مشترك از اقتصاد مقاومتي

استاندار قم با اشاره به مشكلات ناشي از وجود تعابير و برداشت هاي متفاوت از مسأله اقتصاد مقاومتي، خواستار شكل گيري فهم و برداشت مشتركي از اين موضوع در كل كشور شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، روابط عمومي استانداري قم، سيد مهدي صادقي استاندار قم در هفدهمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان قم كه با حضور شيركوند معاون سرمايه گذاري و برنامه ريزي سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي كشور و در سالن امام جواد(ع) استانداري برگزار شد طي سخناني با تبريك هفته وحدت، از گزارشات ارائه شده در جلسه قدرداني كرد.
وي با اشاره به تشكيل مستمر جلسات ستاد اقتصاد مقاومتي در استان ها براي تحقق بخشي به سياست هاي ابلاغي اين حوزه، گفت: بعد از فراز و فرودهاي فراوان، هنوز فهم و برداشت مشتركي در مورد قتصاد مقاومتي در كل كشور وجود ندارد.
صادقي تنوع برداشت ها و ديدگاه ها در تعريف از اقتصاد مقاومتي را مورد اشاره قرار داد و افزود: صرف نظر از اين مباحث، آنچه كه بتواند بهره وري را بالا برده و منابع، مصارف و زمان ما را بهينه كند مي تواند در تعريف اقتصاد مقاومتي بگنجد.
استاندار قم همچنين با اشاره به ابعاد، اهميت و گستردگي موضوع اقتصاد مقاومتي، اجراي مطلوب آن را نيازمند ساختار سازي عنوان و خاطرنشان كرد: متناسب با آن بايد قوانين و ساختارهاي مورد نياز تدوين و ابلاغ شود.
معاون سرمايه گذاري و برنامه ريزي سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي كشور نيز در اين جلسه با تقدير از اقدامات اجرايي مرتبط با اقتصاد مقاومتي در استان قم، به اهداف و رويكردهاي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي كشور اشاره و تصريح كرد: برخي از اقدامات، همان فعاليت هاي روتين اداري بوده و نبايد در زمره اقتصاد مقاومتي قلمداد شود.
سعيد شيركوند با بيان اين كه انتخاب واژه هايي همانند فرماندهي و قرارگاه براي هدايت مسأله اقتصاد مقاومتي، نشان از اهميت و حياتي بودن موضوع دارد، بر لزوم توجه مديران به اين نكته مهم تاكيد كرد و گفت: مسائل و مشكلات حوزه هاي مختلف بايد در كميته هاي ذيل ستاد اقتصاد مقاومتي استان ها و با حضور مديران دستگاه هاي مرتبط، مطرح و حل شده و موارد حل نشده در ستاد استان مطرح و درخواست راهكار شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی