شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ضرورت تسریع در تاسیس نمایندگی سازمان اموال تملیکی در قم

استاندار قم با اشاره به حجم کالاهای قاچاق توقیفی در قم اظهار داشت: درراستای تصمیم گیری برای این کالاها در استان تاسیس نمایندگی سازمان اموال تملیکی در قم بایستی هرچه سریعتر تاسیس شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومی استانداری قم سید مهدی صادقی استاندار قم در پنجمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارزاستان که با حضور حبیب الله حقیقی رییس ستاد مرکزی این کمیسیون در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، طی سخنانی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، کامل نبودن جایگاه فعلی نمایندگی سازمان اموال تملیکی در استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: این مساله تصمیم گیری برای کالاهای کشف شده قاچاق را سخت کرده است.
استاندار قم اظهار کرد: لازم است تا این نهاد بصورت ساختار سازمانی کامل در استان قم شکل گیرد تا بتوانیم از اختیارات کامل آن برای تصمیم گیری در مباحث کالاها و اموال مکشوفه و قاچاق بهره بریم.
صادقی به مساله اعلام نظر واحد غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی پیرامون قابلیت مصرف انسانی برای مواد غذایی و داروهای قاچاق مکشوفه اشاره نمود وتصریح کرد: باید با هماهنگی بین دستگاهها و تبیین راهکارهای کارگشا دراین مورد ضوابط و مقررات جهت بهره برداری حداکثری از مواد غذایی مکشوفه بکار برده شود.
وی مبارزه با بخش کلان قاچاق و ریشه های اصلی را اساسی تر ین محور در این مبارزه عنوان نمود و ادامه داد: آمارها از کشفیات قاچاق کالا و ارز در حوزه های کلان نیز حکایت از آن دارد که مبارزه با قاچاق عمده در برابر خرده فروشانی که برای امرار معاش خود و از روی ناچاری دست به این فعالیت غیر قانونی می زنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در ابتدای این جلسه امیری دبیر کمیسیون قاچاق کالا با بیان اینکه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم درجه سه می باشد، افزود: با توجه به موقعیت مرکزی استان قم این درجه بندی نیازمند بازنگری و ارتقاء است.
وی همچنین با اشاره به حجم کالاهای قاچاق توقیفی در استان قم بر لزوم استقرار نمایندگی سازمان اموال تملیکی با اختیارات کامل در قم تأکید نمود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی