شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ضرورت استفاده از ظرفیت متخصصین جهت توسعه شهرسازی در قم

استاندار قم بر ضرورت استفاده از ظرفیت متخصصین جهت توسعه شهرسازی در قم تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری قم سید مهدی صادقی  استاندار قم در مراسم بزرگداشت روز جهانی شهر سازی با اشاره به هویت مذهبی و تاریخی قم، اظهار کرد:
ضروری است تا کارشناسان و متخصصان شهر سازی در ایجاد و سازندگی شهر قم و هویت سازی در این شهر قدمهای مؤثرتری بردارند.
استاندار قم با اشاره به سابقه شهرسازی در قم ، اضافه کرد: محله های قدیمی وبافت های تاریخی در قم جایگاه خاصی دارند و باید تر تیبی اتخاذ شود تا این بافت های قدیمی بعنوان میراث شهری قم افتخاری برای عصر حاضر و میراثی برای آیندگان باشد.
صادقی لازمه ایجاد شهری پویا را فعالیت تخصصی شهرسازان عنوان و اضافه کرد: با استفاده از اعتبار گذشته و در چارچوب فرهنگی مذهبی قم می توان شهری ممتاز و
مطابق با اصول استاندارد شهرسازی ایجاد نمود.
وی حضور بخش خصوصی فعال در زمینه شهر سازی در استان را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: باید با حمایت از این شرکت ها و بخش های متخصص و استفاده از تخصص و توانمندی نیروهای کارشناس به سمت توسعه شهرسازی در قم پیش رویم.
لازم به ذکر است در این نشست که مهندسان رشته های شهرسازی عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم حضور داشتند، دکتر بهزاد فر عضو هیئت علمی و رئیس دانشکده معماری شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص ویژگی های شهر اسلامی و بایسته های شهر پایدار مطالبی را مطرح نمود.

خدمت به خانواده معظم شهدا افتخار مسئولان است

استاندار قم در ديدار مسئول امور ايثارگران نهاد رياست جمهوري اظهار داشت: خدمت به خانواده معظم شهدا افتخار مسئولان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم سيد مهدي صادقي استاندار قم در ديدار حجت الاسلام والمسلمين ولي زاده مسئول امور ايثارگران نهاد رياست جمهوري، طي سخناني اظهار داشت: اميدواريم با عمل به وظايف بتوانيم در مسيري كه شهدا ترسيم نموده اند حركت كنيم.

استاندار قم با اشاره به اهتمام مسئولان براي خدمت به همه ي مردم خصوصا خانواده معظم شاهد افزود: خدمت به كسانيكه همه ي دارايي خود را تقديم به انقلاب و اسلام كرده اند افتخار مسئولان است.

صادقي برجسته سازي نقش اثرگذار ايثارگران را از اولويت هاي مديران خصوصا در بخش هاي فرهنگي دانست و خاطرنشان كرد: حفظ فرهنگ ايثار و شهادت مي تواند كشور را در برابر هرگونه هجمه و ناامني ايمن كند.

حجت الاسلام ولي زاده نيز در اين جلسه با اشاره به برخي مشكلات ايثارگران در سطح كشور و استان قم، تصويب قانون برنامه ششم توسعه را مورد توجه قرار داد و با بيان اينكه در اين برنامه به ايثارگران توجه ويژه شده است خاطرنشان كرد: اميدواريم شاهد ارتقاء خدمات معنوي و مادي به خانواده معظم شهدا و ايثارگران در استان قم باشيم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی