شما اینجا هستید
اخبار استان قم » شناسایی دانش آموزان برتر در استان با همکاری آموزش و پرورش فراگیر می شود

رییس بنیاد نخبگان استان قم به تخصیص بودجه شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی در قالب برنامه شهاب اشاره کرد و گفت: در سال جاری براساس برنامه ، تمامی دانش آموزان پایه چهارم استان، پایه پنجم و شش ناحیه (دو) و پایه پنجم ناحیه (یک) بر اساس تفاهم نامه ی با اداره کل آموزش و پروش، استعدادهای برتر دانش آموزآن شناسایی می شوند.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،دکتر محمد محمد رضایی اظهار داشت: تدوین برنامه شهاب در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)،سند راهبردی کشور در امور نخبگان و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جهت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر از دوران اولیه تحصیلی می باشد.
رئیس بنیاد نخبگان استان قم افزود: برنامه شهاب به منظور شناسایی نامحسوس استعدادهای برتر با نظارت بنیاد نخبگان قم و همکاری آموزش و پرورش برای سومین سال دراستان اجرا می شود.
وی تصریح کرد: شناسايي، هدايت آموزشی، تربيتي، و معنوي مستعدان دوره¬ی ابتدایي تا پايان دورۀ آموزش متوسطه و زمينه‌سازي براي استمرار حمايت‌ها در مراحل مختلف برای رشد و بالندگی آنان به عنوان سرمایه‌های ملی و خدادادی و نیز تقویت و ارتقاء و تعالی هویت دینی و ملی مستعدان در دوره‌های تحصیلی به¬منظور احساس مسوولیت برای ایفای نقش سازنده در اعتلای کشور اسلامی از مهمترین اهداف برنامه شهاب است.
عضو ستاد اجرایی برنامه شهاب با اشاره به شیوه نامه اجرایی برنامه شهاب بیان داشت:تشکیل ستاد اجرایی استانی و کارگروه تخصصی جزء ضروریات این برنامه به منظور برنامه ریزی، نظارت مستمر بر جذب و شناسایی دانش آموزان مستعد می باشد.
محمد رضایی ادامه داد: به منظور اجرای دقیق این برنامه دوره¬هایی برای آموزش مدیران استان، معلمان، مشاوران، معاونان، و مديران مدارس مجري به همت اداره کل آموزش و پرورش برگزار می شود که براساس پیش بینی ها حدود ۴ هزار نفر از مدیران و معلمان و کارشناسان در دوره¬های آموزشی اجرای برنامه شهاب شرکت خواهند کرد.
رییس بنیاد نخبگان استان قم افزود: این برنامه در ۶۰۰مدرسه ابتدایی با حدود ۳۴ هزار دانش¬آموز در پایه¬ی چهارم ، پنجم ، و ششم ابتدایی انجام می گیرد.
محمد رضایی ادامه داد: برنامه شهاب دو سال گذشته به صورت آزمایشی در ناحیه یک و دو آموزش و پرورش استان با پوشش ۱۳ هزار دانش آموز در مقطع چهارم و پنجم انجام شد که نتایج مطلوبی از آن حاصل گردید ه است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی