شما اینجا هستید
اخبار استان قم » شرايط معافيت تحصيلي براي افراد واجد شرايط

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان از شرايط معافيت تحصيلي براي افراد واجد شرايط در استان خبر داد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سرهنگ ” ولی ترابی”  با اشاره به اینکه معافیت تحصیلی به چه افرادی تعلق نمی گیرد، اظهار داشت: مشمولانی که وارد غیبت شده اند، مشمولانی که قبلاً در همان مقطع تحصیلی فارغ التحصیل شده اند” به عنوان مثال فارغ التحصیل کارشناسی نمی تواند مجدداً در همان مقطع کارشناسی تحصیل کند، مشمولانی که از تاریخ فراغت مقطع متوسطه، بیش از یک سال سپری شده باشد و دانشجویانی که تاریخ فراغت یا انصراف آنها بیش از یک سال سپری شده باشد.

وی با بیان تبصره ای در این رابطه افزود: برای دارندگان برگه اعزام بدون غیبت اولیه و مشمولان وظیفه فاقد غیبت یا مشمولان دارای معافیت موقت بدون غیبت ، گذشت بیش از یکسال از تاریخ فراغت یا انصراف قبلی با رعایت سایر شرایط قانونی جهت اخذ معافیت تحصیلی بلامانع است .

سرهنگ ترابی ادامه داد:  مشمولانی که پس از ابلاغ قانون جدید “یعنی از تاریخ ۹۰٫۸٫۲۲به بعد” بیش از یک بار انصراف از تحصیل داده باشند، دانشجویانی که پس از ورود به سن مشمولیت ترک تحصیل کرده یا از دانشگاه اخراج شده باشند، مگر اینکه با رعایت شرایط قانونی اعاده به تحصیل شده باشند و یا وضعیت ترک تحصیل و اخراج آنان برابر مقررات اصلاح شده باشد .

وی اضافه کرد: دانشجویانی که بعد از اتمام سنوات اولیه، در سنوات ارفاقی یا در مهلت معرفی از ادامه تحصیل انصراف داده باشند و همچنین مشمولانی که متهد خدمت در سازمان های دولتی و شاغلین در نیروهای مسلح که قبل از انصراف، اخراج یا استعفا به تحصیل اشتغال می یابند در شمول معافیت تحصیلی قرار ندارند .

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان بیان داشت: دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پوسته و بالاتر پذیرفته شده و به واسطه انصراف مدرک معادل خارج از سنوات اولیه مقطع پایین تر اخذ کرده اند،  به عنوان مثال دانشجویی که از مقطع کارشناسی پیوسته انصراف و مدرک معادل کاردانی اخذ کرده، نمی تواند تا پایان خدمت در مقطع بالاتر از معافیت تحصیلی بهره مند شود مگر آنکه در سقف سنوات تحصیلی اولیه مقطع کاردانی”یعنی ۲٫۵ سال” فارغ التحصیل شده باشد.

سرهنگ ترابی با اشاره به اینکه چه کسانی برای تحصیل در دانشگاه ها نیاز به اخذ معافیت تحصیل ندارند، اعلام کرد: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند تا زمان ورود به سن مشمولیت، افرادی که سن آنان بیش از ۵۰ سال تمام می باشد، مشروط به اینکه تغییر سن نداشته باشند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: کارکنان نیروهای مسلح، این قبیل از افراد در صورت ارائه گواهش اشتغال به خدمت به عنوان کارکنان نیروهای مسلح و ارائه موافقت نامه از رده های نیروی انسانی سازمان خدمتی می توانند در دانشگاه ها ثبت نام کنند.

سرهنگ ترابی خاطرنشان کرد: متعهدین خدمت در سازمان های دولتی ، مادامی که به ایفای تعهد اشتغال به تحصیل دارند نیاز به اخذ معافیت تحصیلی نداشته و با شرایط زیر می توانند ادامه تحصیل کنند.

۱)ارائه موافقت نامه از بالاترین مقام مسئول در سازمان مربوط می توانند ادامه تحصیل کنند.

۲)ادامه تحصیل متعهدین در حین خدمت ، برابر مقررات دستگاه با تعهد جدید بلامانع است و مدت تحصیل این افراد جزء مدت تعهد محسوب نمی گردد.

۳)مدت تعهد آنان تابع ضوابط متهدین خدمت سازمان ها خواهد بود .

۴)ضمن ثبت تعهد آنان در سامانه وظیفه عمومی ، درخواست تحصیل در حین تعهد نیز در سامانه به ثبت رسیده باشد .

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

کشف بیش از ۱۴۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در قم

جانشین فرماندهی انتظامی استان از کشف بیش از ۱۴۰ کیلوگرم انواع مواد  مخدر و دستگیری ۱۲۰ نفر قاچاقچی و معتاد در ۴۸ ساعت گذشته، خبر داد.

سرهنگ ” صیاد درویشی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: پليس هاي تخصصي فرماندهی انتظامی استان طرح عملياتي ” فتح” را با بيش از ۳۰۰ نفر به منظور ارتقاء امنيت رواني شهروندان در شهر کريمه اهل البيت (س) و  مبارزه با توزيع و عرضه کنندگان مواد مخدر و دستگیری عناصر اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر اجرا کردند.

وی افزود: در این طرح که ۴۸ساعت به طول انجامید، سه هدف عمده دنبال شد که هدف اول مبارزه جدي با خرده فروشان مواد مخدر در سطح استان به ويژه شهرستان قم بود و دومين هدف نیز مهار وکنترل ساير جرایمي که مرتبط با مواد مخدر می باشد، مانند سرقت که در حدود ۵۰ يا ۶۰ درصد جرایم سرقت، ردپايي از اعتياد و مواد مخدر مشاهده می شود وسومین هدف نیز پاکسازی مناطق آلوده است.

سرهنگ درویشی بیان داشت: در اين عمليات ۱۲۰ نفر از عناصر اصلي توزيع و فروش مواد مخدر به ويژه خرده فروشان و قاچاقچيان که ۴۰ نفر از آنها خرده فروش هستند، دستگير شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان خاطرنشان کرد: در مجموع حدود ۱۰۰ کيلو مواد مخدر از نوع ترياک و ۴۱ کیلوگرم نیز از نوع حشیش کشف شد .

سرهنگ درویشی اعلام داشت: قطعاً اين عمليات ها که در قالب طرح قدر و به صورت محله محور است، مستمر خواهد بود ، پلیس در اين طرح نقاطي را  که آلوده به مواد مخدر است را شناسايي و آن مناطق را تحت هدف قرار داده و در ماه هاي آتي نیز دنبال خواهيم کرد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: از شهروندان عزيز مي خواهیم که نسبت به محيط زندگي خودشان حساس باشند و اگر اطلاعاتي در اين حوزه دارند پليس را در جريان قرار دهند تا بتوانيم با کار اطلاعاتي و عملياتي مناسب نسبت به دستگيري و پاکسازي اين محلات اقدام کنيم.

سرهنگ درویشی تاکید کرد: شهروندان فقط از طريق سامانه ۱۱۰ مي توانند اخبار و اطلاعات مربوط به اين حوزه را در اختيار پليس قرار دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی