شما اینجا هستید
اخبار استان قم » سياست دولت و مديريت استان گسترش حمل و نقل عمومي است

معاون امور عمراني استاندار قم گفت:سياست دولت و مديريت استان گسترش حمل و نقل عمومي است اما بايد رضايت مردم نيز تأمين شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،در ششمين جلسه شوراي هماهنگي ترافيك استان كه با حضور مديران دستگاههاي مرتبط و به رياست معاون امور عمراني استانداري قم برگزار شد، مهندس محسن بهشتي طي سخناني با اشاره به گذشت ۳ سال از زمان اجراي طرح BRT در برخي از خيابانهاي قم اظهار داشت: با اجراي اين طرح رفتار مردم و رانندگان تغيير كرده اما با گذشت ۳ سال هنوز در برخي نقاط رضايت مردم حاصل نشده است.
وي با تأكيد بر اين نكته كه كسي مخالف BRT نيست و سياست دولت تدبير و اميد و مديريت عالي استان نيز گسترش و توسعه حمل و نقل عمومي است گفت: اما بايد در اجراي طرحها ، بين رضايت اكثريت و اقليت مردم بايد رضايت‌مندي اكثريت آنان تأمين شود.
معاون امور عمراني استاندار وقوع تصادفات دلخراش در مقطع مقابل زايشگاه ايزدي تا تقاطع خيابان زاويه پس از اجراي طرح را يادآور شد و بيان داشت: اين تصادفات منجر به ايجاد عارضه دائمي براي مردم شده و بيشتر خانواده‌ها و مردم نگران هستند.
وي به شهرداري قم ۲ ماه مهلت داد نسبت به ساماندهي اين مقطع اقدام نمايند كه در صورت عدم حصول رضايت مردم حفاظ‌هاي طرح BRT در بلوار شهيد دل آذر جمع آوري خواهد شد.
مهندس بهشتي در بخش ديگري از سخنان خود از تصويب گزينه عبور قطار سريع السير تهران- قم- اصفهان از داخل شهر قم به صورت زيرگذر خبر داد و گفت: نظر مديريت استان بر اين است كه اگر اين قطار از محدوده شهري بخواهد عبور كند بايد به صورت زيرگذر اجرا شود و طبق توافق استان با وزارت راه و شهرسازي محل ايستگاه قطار پرسرعت در ايستگاه مركزي راه آهن قم خواهد بود.
وي افزود: ايستگاه مركزي راه‌آهن قم نيز با ساماندهي وگشايش از سمت غربي ، دسترسي ساكنين مناطق ۲ و ۶ شهري به اين ايستگاه را تسهيل خواهد كرد.
خاطر نشان مي‌شود در اين جلسه طرح كنترل موتورسيكلت سواران ،كنترل آلودگي هواي كلانشهرها، سامانه يكپارچه معاينه فني و احداث جايگاههاي بنزين كوچك سوخت رسان مورد بررسي قرار گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی