شما اینجا هستید
اخبار استان قم » سرنشيان عقب خودروها بستن کمربند ايمني را جدي بگيرند

رئيس پليس راه استان گفت: مهمترين مسئله اي که ماموران اين پليس اعمال قانون مي کنند، عدم استفاده از کمربند ايمني است که بايستي سرنشينان عقب خودروها نيز بستن کمربند ايمني را جدي بگيرند.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سرهنگ” اردشير جمشيدي راد” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: در خصوص تخلفات سرعت و سبقت غير مجاز با توجه به افزايش مبلغ جرائم نسبت به سال گذشته، کاهش داشتيم اما مهمترين مسئله اي که ما اعمال قانون مي کنيم در بحث عدم استفاده از کمربند ايمني است.
وي با اشاره به جدي گرفتن سرنشينان عقب خودرو به بستن کمربند ايمني افزود: خوشبختانه در سرنشينان جلو اين موضوع نهادينه شده اما براي سرنشينان عقب هنوز نهادينه نشده است.
سرهنگ جمشيدي راد ادامه داد: بيشترين تصادفات بيش از ۴۱ درصد تصادفات حوزه قم از نوع واژگوني يعني زماني که واژگوني مي شود سرنشين عقب از خودرو به بيرون پرت مي شوند و متاسفانه منجربه فوت شده اما سرنشينان جلو با توجه به اينکه شدت و ميزان حادثه اي که داشته مجروح مي شدند.

وي در اين رابطه توصيه کرد: سرنشينان عقب مانند سرنشينان جلو بايستي از کمربند ايمني استفاده کنند بيشترين اعمال قانون در بحث کمربند بوده اميدواريم عزيزان راننده حتماً از کمربند ايمني استفاده کنند و به سرنشينان عقب هم تذکر بستن آن را بدهند .
رئيس پليس راه استان بيان داشت: محورهاي استان قم پرتردد و پر ترافيک هستند که نسبت به سال گذشته پنج درصد بيشتر بوده و نياز به کنترل بيشتري هم مي باشد.
وي اعلام کرد: دوربين هايي که در سطح آزاد راه تهران به سمت قم راه اندازي شده نقش بسزايي در کاهش حوادث جاده اي داشته و من اميدوارم که عزيزان رعايت کنند و چنانچه در محوري که مشغول رانندگي هستند احساس خستگي کردند استراحت کنند و ادامه مسير ندهند.
سرهنگ جمشيدي راد خاطرنشان کرد: در شهر مقدس قم به برکت کريمه اهل بيت (س) در طول سال خصوصاً در فصل تابستان شاهد افزايش ميزان تردد هستيم که اميدوارم عزيزان راننده با پليس همراهي داشته باشند به اين خاطر که همراهي مردم در کاهش حوادث جاده اي بسيار موثر است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اعمال قانون ها و جرائم رانندگي تصريح کرد:بيشترين اعمال قانون مربوط به خودروهايي است که ۱۰ ميليون تومان جرائم پرداخت نشده داشتند که توسط پليس به پارکينگ منتقل شدند.
سرهنگ جمشيدي راد گفت: برابر قانون اگر خودرويي بيش از يک ميليون تومان جريمه پرداخت نشده داشته باشد يک ماه قبل به مالک اعلام مي شود چنانچه در طول يک ماه پرداخت نکرد از طريق خود اجرائيات و سيستم روي پلاک شکايت مي آيد و زماني که خودرو متوقف شود به پارکينگ انتقال داده مي شود .
رئيس پليس راه استان با اشاره به اجراي طرح تابستاني در سال جاري اعلام داشت: طرح تابستاني در حال اجرا است و تا هفتم مهر ماه ادامه خواهد داشت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی