شما اینجا هستید
اخبار استان قم » سامانه ملی سیماک در قم راه افتاد

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران گفت: پروژه سیماک به عنوان چهاردهمین استان در کشور در قم اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، حسین مهری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اجرای پروژه سیماک در قم اظهار کرد: این پروژه یکی از پروژه‌های اولویت دار اقتصاد مقاومتی است و پروژه سیماک به عنوان چهاردهمین استان در قم اجرا شد.

وی ادامه داد: به دنبال اجرای فازهای بعدی پروژه سیماک در استان قم هستیم و اجرای این فازها در برخی از استان‌ها آغاز شده است، همچنین پروژه پیک موتوری آنلاین را در استان قم شروع کردیم و به دنبال ساماندهی پیک‌های موتوری در استان هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران افزود: کارت پوشه ایرانیان اقدامی در راستای الکترونیکی کردن صدور صورتحساب‌های دولتی برای مردم است و اجرا و عملیاتی کردن این کارت حدود سه سال زمان برد و این اقدام تحولی در شرکت پست است.

مهری با اشاره به سامانه کارت پوشه ایرانیان اظهار کرد: این پروژه سرعت صدور صورتحساب‌ها را بالا می‌برد و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، در سامانه کارت پوشه ایرانیان قبض‌های دولتی و عوارض شهرداری قرار خواهد گرفت، مردم می‌توانند از طریق اینترنت یا دفاتر معتبر در کارت پوشه ایرانیان ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: پروژه سیماک موجب اشتراک گذاری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی در مورد املاک و نیز شفاف سازی اقدامات در این زمینه می‌شود، پروژه سیماک موجب نظارت بیشتر بر اقدامات در زمینه املاک خواهد شد و مردم می‌توانند امور خودشان را در زمینه املاک از سامانه سیماک به صورت اینترنتی دنبال کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران افزود: وظیفه حاکمیتی شرکت پست، نظارت بر جابه جایی کالا است، اکنون پیک‌های موتوری بدون ساماندهی مناسب عمل می‌کنند، در پروژه پیک موتوری آنلاین ۹۵ درصد درآمد برای فرد و تنها پنج درصد برای شرکت پست است و ثبت نام افراد در پیک موتوری آنلاین اقتصادی است.

مهری با اشاره ضرورت ساماندهی پیک‌های موتوری اظهار کرد: تاکنون ۲۸ پیک موتوری در شهر قم ساماندهی شدند و این پیک‌ها در سامانه پیک موتوری آنلاین ثبت نام کردند، ساماندهی پیک‌های موتوری وظیفه شرکت پست است.

وی ادامه داد: براساس قانون کارت‌های ملی فعلی تا پایان امسال اعتبار دارد و به دنبال دسترسی راحت مردم به کارت ملی هوشمند هستیم، کارت شناسایی ملی هوشمند توسط شرکت پست به دست مردم می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران افزود: سامانه کارت پوشه ایرانیان یک پروژه دانش بنیان است و با این سامانه ارتباط مردم با دولت به صورت الکترونیکی خواهد شد، سامانه کارت پوشه ایرانیان یک پروژه کشوری است.

مهری با اشاره به قابلیت‌های سامانه سیماک خاطرنشان کرد: در صورتی که این سامانه به نتیجه برسد، ممکن است که جایگزین سیستم فعلی برای صدور کد رهگیری در معاملات خرید و فروش املاک شود.

وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید ناحیه پستی پردیسان برای تسهیل در ارائه خدمات پستی به شهروندان در زمینی به مساحت هزار و ۲۶ متر مربع و با هزینه ای بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی ملی و استانی افتتاح شد، همچنین چند ماه پیش هم شاهد افتتاح پست لجستیک استان قم به منظور اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم در راستای اقتصاد مقاومتی بودیم.

وی همچنین در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با اشاره به اینکه امروز سه پروژه سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور، پیک موتوری آنلاین و کارت پوشه ایرانیان در استان قم به افتتاح رسیده است، اظهار کرد: پروژه سیماک در راستای سالم‌سازی اقتصاد و تحقق اهداف مورد نظر در حوزه اقتصاد مقاومتی دنبال شده است و جلوگیری از زمین‌خواری و رفاه مردم را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه پروژه پیک موتوری آنلاین نیز به صورت ویژه دنبال می‌شود، تصریح کرد: با اجرای این پروژه در کوتاه‌ترین زمان خدمات مورد نیاز را به مردم ارائه دهیم و تحولی بزرگ را در حوزه خدمات‌رسانی پست رقم بزنیم.

مدیر عامل شرکت پست ایران خاطرنشان کرد: کارت توشه ایرانیان نیز که امروز به صورت رسمی در قم رونمایی شد نتایج مطلوبی را به دنبال خواهد داشت؛ برای تبادل محصولات فرهنگی ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است که امیدواریم با استفاده از این تخفیف بتوانیم در حوزه فرهنگ به بخشی از رسالت خود عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های پست در حوزه بین‌المللی نیز به صورت ویژه دنبال می‌شود، گفت: امیدواریم بتوانیم با استفاده ازرهنمودهای مراجع تقلید در راستای ترویج تشییع گام‌های مورد نظر را برداریم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی