شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ساخت المان هویت دینی با نام “نیایش”

مدیر عامل سازمان زیباسازی گفت:سازمان زیباسازی شهرداری قم با هنرمندی مهندسان و طراحان، در یکی از میادین شهر مقدس قم (میدان کشاورز) المان نوری نیایش را به منظور تجلیل از مقام کشاورزان این المان رااجرا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی، وحید وزیری راد مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با بیان اینکه از دیدگاه اسلام، کار عبادت است و سعی برای کسب روزی نه تنا دنیاپرستی نیست، بلکه جهاد در راه خداوند سبحان محسوب می شود افزود: طرح اولیه این المان از هویت اسلامی – ایرانی شکرگزاری، نیایش، کار و تلاش گرفته شده است.

وی این اثر هنری را ترکیب شده از دو فرم نوری و رنگ های متنوع با الهام از خلوص و بی گناهی و نشان ایمان و نجابت کشاورزان و تداعی کننده از خود گذشتگی های این قشر زحمت کش این مرز و بوم می باشد تشریح کرد.

وی با بیان اینکه یکی از آداب دعا و نیایش، بلند کردن دست ها به سوی آسمان است اظهار داشت: کشاورزان سرمایه های بی بدیل جامعه در عرصه تولید و کار به شمار می روند و همواره بابت نعمت های خداوند متعال دست به دعا و نگاهشان به باران رحمت پروردگار می باشد.

وزیری راد با بیان اینکه کشاورزان نقش مهمی در استقلال اقتصادی هر کشور دارند و قدردانی از ایشان نشانه ارج نهادن به جایگاه تلاش و زحمت برای کسب روزی حلال در جامعه اسلامی ایران است افزود: در بسیاری از احادیث و روایات دینی، شأن کارگر همانند کسی است که به عبادت خدا مشغول است. پیامبر اکرم (ص) نیز خود کار می کرد و پیوسته به مسلمانان سفارش می فرمود که برای تأمین و اداره زندگی خود کار کنند و دست از تلاش بر ندارند.

پیامبر اکرم (ص) در حدیثی فرموده اند: کسی که برای کسب درآمد حلال تلاش می کند در راه خداوند قدم نهاده است.

مدیر عامل سازمان زیباسازی گفت: به همین منظور سازمان زیباسازی شهرداری قم با هنرمندی مهندسان و طراحان ارجمند، در یکی از میادین شهر مقدس قم (میدان کشاورز) المان نوری نیایش را به منظور تجلیل از مقام کشاورزان اجرا کرده است.

وی در خصوص اهداف سازمان زیباسازی نیز اظهار داشت: این مجموعه با هدف بررسی و ساماندهی سیما و منظر شهری استان قم و بالا بردن توانمندی هنرمندان در طراحی فضاها و المان ها و اجرای طرح توسط هنرمندان والا مقام فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی