شما اینجا هستید
اخبار استان قم » رودخانه قم سبز می شود

 شهردار منطقه هفت قم گفت: بااجراي فاز جديد طرح ديوار سبز رودخانه قم، حدفاصل پل عليخاني تا رمپ خيابان شهيد لواساني ، اين طرح به مراحل تكميلي خود نزديك تر مي شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از شهرداری قم ، عليرضا اقباليان با اعلام اين خبر گفت: طرح ديوار سبز رودخانه قم چند سالي است كه جزء برنامه هاي گسترش فضاي سبز منطقه هفت به شمار مي رود و تا كنون نيز در مراحل اجرا شده، موفق و بسيار مورد استقبال شهروندان بوده است .
وي اين طرح را ايده جديد طرح فضاي سبز عمودي در قم مي داند و معتقد است : اجراي موفقيت آميز اين طرح با بهره مندي از ديدگاه هاي كارشناسان و متخصصان فضاي سبز در استفاده از گياهان مناسب و تيپ كاشت خاص، مي تواند الگويي براي ساير مناطق بوده و حتي شهروندان نيز از آن در جهت افزايش فضاي سبز خود استفاده نمايند.
اقباليان مي افزايد: پس از وقفه اي كوتاه در اجراي اين طرح ، فاز جديد حد فاصل پل عليخاني تا رمپ خيابان شهيد لواساني آغاز شده و آماده سازي و خاكريزي محل كاشت آن، در دست اقدام است .
وي بيان داشت : در بخشي از مسير، وجود نهر آب كشاورزي باعث اشكال در اجراي پروژه شده است كه اين قسمت با تغيير الگوي كاشت در دست بررسي بيشتر است .
شهردار منطقه هفت هدف از اجراي اين طرح را تلطيف و آرايش محيط شهري در كنار افزايش فضاي سبز در سطح منطقه هفت عنوان كرد و گفت : با توجه به كمبود فضاي مناسب جهت افزايش سرانه ، با استفاده از خلاقيت و ايده هاي جديد درصدد جبران كمبود فضاي سبز در هسته مركزي شهر قم هستيم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی