شما اینجا هستید
اخبار استان قم » دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قم با رییس مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی: استفاده از ظرفیت خیرین و تقویت آموزش فنی و حرفه ای کلید حل مشکل مددجویان است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،رئیس مجلس شورای اسلامی در دیداربا مدیر کل کمیته امداد استان قم  اظهار داشت: استفاده از ظرفیت خیرین و تقویت آموزش فنی و حرفه ای مددجویان راهبردهای اساسی جهت حل مشکلات خانواده های تحت حمایت است.

علی لاریجانی افزود: استفاده از ظرفیت خیرین و تقویت آموزش فنی و حرفه ای مددجویان راهبرد های اساسی جهت حل مشکلات خانواده های تحت حمایت است.
وی عنوان کرد: قم دارای ظرفیت ها و امکانات خوبی خصوصا در امر آموزش است لذا می بایست با بهره گیری از حمایت خیریه ها و افراد نیکوکار استان و تشویق سرمایه گذاری ایشان در صندوق قرض الحسنه ولایت امداد مددجویان آموزش دیده را دارای شغل و نهایتا خودکفا کنیم.
لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر همکاری کمیته امداد با آموزش و پرورش در تقویت و بروز رسانی امکانات کارگاههای فنی حرفه ای هنرستان ها و معرفی مددجویان به این مدارس بیش از پیش شود مددجو طبعا بازار کار خویش را خواهد یافت.
وی با تاکید بر تقویت طرح های قالیبافی خصوصا در روستا ها گفت: موفقیت در دریافت و پرداخت خدمات مالی صندوق قرض الحسنه ولایت امداد در گرو کاستن ازبروکراسی و افزایش سهولت اعطای وام خواهد بود.
در این دیدار معاون امور مجلس کمیته امداد کشور در ابتدای جلسه ضمن تقدیر از همکاری های نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با مدیر کل قبلی و معرفی مدیر کل جدید استان اظهار داشت : هدف ما توانمند سازی خانواده ها از طریق اشتغال است لذا در نیل به این هدف موفق بودیم چراکه در سال گذشته کمیته امداد به عنوان دستگاه برتر اشتغال و کاریابی کشور انتخاب شد.
منصور قمشه خطاب به علی لاریجانی اعلام کرد: در صددیم تا پایان امسال ۱۰ درصد از مددجویان خودکفا شده را از تحت پوشش خارج کنیم به همین منظور برای اعطای وام به مددجویان ،در حال حاضر ۵۰% کسر بودجه درصندوق قرض الحسنه داریم که حمایت های شما در تصویب بودجه سال ۹۶ راهگشا خواهد بود.
اکبر میرشکار نیز عنوان کرد در صدد هستیم تا ازطریق چابک سازی در سیستم اداری و کاهش هزینه ارائه خدمات به مددجویان استان ، قم را به عنوان استان پیشرو در طرح مددکاری نوین اسلامی در کشور مطرح کنیم.
معاون فرهنگی سابق کمیته امداد همچنین اظهار داشت :با بهره گیری از موسسات متعدد آموزشی اسلامی موجود در قم طرح برون سپاری مراکز فرهنگی و نیز عملیات اجرایی مددکاری نوین اسلامی را در دست اقدام داریم.
در پایان مدیر کل کمیته امداد استان ضمن دعوت از علی لاریجانی برای حضور در افتتاح پروژه مسکن مددجویی طی یک ماه آینده در منطقه پردیسان اظهار امیدواری کرد که ایشان جهت تخصیص زمین های رایگان برای ساخت مسکن مددجویان در کل مناطق شهری نهایت حمایت و تلاش خود را صرف کند.

پایان پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی