شما اینجا هستید
اخبار استان قم » دستگيري عامل تهديد و اخاذي در شبکه اجتماعي تلگرام

رئيس پليس فتا استان از دستگيري فردي خبر داد که اقدام به تهديد و اخاذي در شبکه اجتماعي تلگرام مي کرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم,سرهنگ”علي موالي”در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهارداشت:در پي شکايت خانمي مبني بر اينکه فرد ناشناسي در شبکه اجتماعي تلگرام پس از ابراز علاقه و پيشنهاد ازدواج با اغفال نامبرده ۱۳ ميليون تومان از وي کلاهبرداري کرده با توجه به حساسيت موضوع بلافاصله ضمن تشکيل پرونده موضوع در دستور کارشناسان پليس فتا استان قم قرار گرفت.
وي گفت: در ادامه پس از انجام اقدامات تخصصي متهم شناسايي و با اخذ دستور از مقام قضائي استان دستگير شد.
رئيس پليس فتا استان قم افزود:متهم با ديدن ادله انکار ناپذير به بزه انتسابي خود اعتراف و اذعان کرد با شاکيه مدتي پيش در يکي از سايت هاي فضاي مجازي آشنا شده و با سوء استفاده از سادگي نامبرده مبالغي را به بهانه هاي مختلف از وي دريافت مي کردم.
سرهنگ موالي افزود:در نهايت پرونده متشکله به همراه متهم به دادسرا ارسال و نامبرده نيز با صدور قرار قانوني روانه زندان شد.
رئيس پليس فتا استان قم سپس در توصيه به شهروندان بيان داشت: اتکا به اينترنت و فضاي مجازي ممکن است در نگاه اول راهي آسان براي همسريابي تلقي شود ولي واقعيت آن است که فضاي نامطمئن مجازي مي تواند فرصتي را براي افراد سود جو فراهم آورد تا با دام افکني، اقدام به کلاهبرداري از افراد کرده و به فکر آسيب زدن به آنها برآيند، از اين رو کاربران فضاي مجازي به ويژه جوانان بايد همواره با حفظ هوشياري و رعايت هشدارهاي ارائه شده مراقب باشند تا از دام کلاهبرداران مصون بمانند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی