شما اینجا هستید
اخبار استان قم » حل مشکل فرودگاه قم یکی از مطالبات به حق مردم است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکل فرودگاه قم یکی از مطالبات به حق مردم است وما در مجلس تلاش های زیادی در جهت حل این مشکل انجام دادیم.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در دیدار صمیمی با خبرنگاران قمی به مناسبت هفته خبرنگار درپاسخ به سوال خبرنگار ما درباره حل کلاف سر درگم فرودگاه قم اظهار داشت : حل مشکل فرودگاه قم یکی از مطالبات به حق مردم است وما در مجلس تلاش های زیادی در جهت حل این مشکل انجام دادیم.واین حق را به مردم عزیزمان میدهیم که نگران سرمایه های خود در فردوگاه قم باشند.
احمد امیر آبادی افزود:باسعی وتلاشهایی که در مجلس انجام دادیم ،فرودگاه بین المللی قم برخی از مشکلات آن به سمت حل شدن به پیش می رود وما تا به سرانجام نرسیدن حل کلی مشکلات آن ،دست از تلاش برنخواهیم داشت.
وی گفت:ما برای حل مشکلات این فرودگاه ومردمی که در آن سرمایه گذاری کردند، پیشنهاد های متعددی دادیم از جمله اینکه اگر بخش خصوصی اهلیت ندارد،از آن خلع ید کرده و مدیریت آن به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان واگذار شود .

وی تصریح کرد: قم پایگاه انقلاب، حوزه و مراجع تقلید است و در برخی موارد اتفاقات خبری در آن از پایتخت نیز بیشتر است.
وی حضور مستمر سیاستمداران و مدیران ارشد کشور در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: خبرنگاران قم عموماً در تعطیلات و روزهای هفته در رویدادهای خبری قم بسیار فعال هستند اما خدماتی که به آن‌ها ارائه می‌شود و قدر و منزلتی که باید در جامعه داشته باشند بسیار اندک است.
نماینده مردم قم مجلس شورای اسلامی گفت: ما در مجلس آمادگی داریم که هر لایحه‌ای که دولت در خصوص بهبود معیشت و ارتقاء جایگاه شغلی آن‌ها در جامعه ارائه شود را بررسی و تصویب کند چراکه نمایندگان نمی‌توانند طرحی ارائه کنند که بار مالی برای دولت داشته باشد.
وی رفع مشکل خبرنگاران را منوط به اراده دولت و مجلس دانست و گفت: دولت باید لایحه جامعی را به مجلس بدهد و پیش‌بینی هزینه‌ها را داشته باشد تا بتوان بهتر آن را به مرحله اجرا رساند.
امیرآبادی خبرنگاران را رابط بین مردم و مسؤولان دانست و تصریح کرد: خبرنگاران همینطور که مشکلات مردم را به مسؤولان منتقل می‌کنند، زحمات مسؤولان را نیز انعکاس می‌دهند.
وی با تاکید بر انصاف و تلاش چشمگیر خبرنگاران قمی خاطرنشان کرد: انتظار این است که برخی رفتارها و تفکرها را خبرنگاران بپذیرند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار خبر مفاسد اقتصادی در برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌ها گفت: در بحث انتشار فیش‌ها اقدام خوبی توسط خبرنگاران صورت گرفت، شاید برخی معتقد باشند که این اتفاق لطمه‌‌ای به اصل نظام بود اما باید دانست که زمانی که اینگونه اخبار منتشر می‌شود، اعتماد مردم به بخشی از حاکمیت بیشتر می‌شود.
وی افزود: انعکاس برخی مشکلات مردم که از چشم مسؤولان دور مانده می‌تواند کمکی برای مدیران برای رفع مشکلات مردم باشند.
امیرآبادی با اشاره به انعکاس گسترده خبر مشکل تأمین آب شرب در روستای چشمه شور، خاطرنشان کرد: در مورد این مساله باید گفت که بنده هم که جایگاه اجرایی در استان ندارم و شاید مسوولیتی در این زمینه متوجه من نباشد، اما در جایگاه نظارتی از این مسأله غافل بودم با اینکه اکثر روستاها را در دور قبل نمایندگی بازدید کرده بودم.
وی با تاکید بر حمایت از انعکاس مشکلات مردم در رسانه‌ها بیان کرد: اگر مردم این روستا از امکاناتی که نداشتند بهره‌مند شوند ثواب ویژه‌ای برای خبرنگارانی که این مساله را منتشر کردند نوشته می‌شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: متاسفانه در بخش اقتصادی وضعیت خوبی نداریم، دولت هم تلاش‌های زیادی داشته اما یکی از نقاط ضعف دولت این بوده که تمام عزم خود را صرف برجام کرده و از ظرفیت‌های دیگر کشور غافل شده و یا استفاده بجا نکرده است.
وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات معیشتی مردم هنوز لاینحل باقی مانده است، افزود: در هر حال وظیفه نمایندگان حمایت از دولت‌ها است هرچند این دلیل نمی‌شود که ما از وظیفه نظارتی خود باز بمانیم.
امیرآبادی با تاکید بر اینکه مدیران باید به طور کامل در استان حضور داشته باشند، تصریح کرد: معنا ندارد که رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ۲۰ روز آمریکا بوده است، یک مدیرکل اگر یک هفته در قم حضور نداشته باشد اداره به هم می‌ریزد چرا که دستگاه‌های اجرایی ما قائم به شخص هستند، هرچند ما از عملکرد آقای ایرانی خواه رضایت داریم و ارزیابی‌های صورت گرفته، وضعیت خوب عملکرد او را نشان می‌دهد.

وی درپاسخ به گلایه خبرنگار ما درباره بدهی باشگاه صبای قم به مؤسسه مالی کوثر که باعث آمدن فشار زیادی به دادن وام های قرض الحسنه آن شده است گفت: باید هرچه زودتر راهکاری برای حل مشکل این بدهی اندیشیده شود ومن  هرگز اجازه نخواهم داد که بودجه های این تیم از بودجه های عمرانی استان تامین شود . 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی